Jak usunąć stare żółte plamy pod pachami? Sięgnij do apteczki i polej bluzkę. Zadziała jak wybielacz

Każdy człowiek poci się zarówno w dzień, jak i w nocy. Mimo dbania o higienę i używania antyperspirantów, może się zdarzyć, że pod pachami pojawią się nieestetyczne żółte plamy. Zamiast od razu wyrzucać bluzkę, spróbuj pozbyć się zacieków domowym sposobem.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Chociaż pot wydaje się być bezbarwny, pozostawia ślady na ubraniach. Są one widoczne po wyschnięciu i mimo kilku prań nie chcą zejść. Szczególnie uciążliwe są w przypadku jasnych tkanin, gdzie najbardziej je widać. Z tego powodu nawet ulubiona bluzka potrafi wylądować na dnie szafy albo trafić do kosza na śmieci. Czy naprawdę dla pożółkłej pod pachami koszulki nie ma już ratunku?

Zobacz wideo Plamy z potu są twoją zmorą? Oto kilka skutecznych sposobów na ich wyeliminowanie

Ocet na plamy z potu. W 15 minut pozbędziesz się plam

Wiele osób myśli, że skoro pralka nie dała rady sprać żółtych plam, to nic już nie pomoże. To błąd! Produkty, które pomogą ci w walce z zaciekami, znajdziesz w domu. Im świeższa plama z potu, tym lepiej, bo łatwiej będzie ją usunąć. W pierwszej kolejności z pomocą przychodzi ocet. Wymieszaj go z wodą w stosunku 1:1 i zaaplikuj na plamę za pomocą ściereczki. Możesz też polać plamy samym octem, zostawić na 15 minut i uprać w pralce. Bardzo dobrze sprawdzi się także woda utleniona, ale ją można zastosować tylko na białych, bawełnianych tkaninach. W przypadku kolorowych materiałów może je odbarwić. Polej plamy wodą utlenioną i zostaw na 30 minut. Po tym czasie wypierz ubranie.

Co zrobić, aby nie było plam pod pachami? O tym warto pamiętać

Pamiętaj, by nie prasować ubrań z plamami od potu, bo wtedy tylko je utrwalisz. Jeśli chcesz uniknąć żółtych zacieków, wybieraj odzież wykonaną ze zwiewnych, naturalnych i oddychających materiałów. Należy do nich bawełna, len, jedwab i wełna. Unikaj obcisłych ubrań, które zwiększają ilość wydzielanego potu. Bierz chłodne prysznice, dzięki którym się odświeżysz. Antyperspirant zawsze aplikuj na czystą i suchą skórę. Zanim założysz bluzkę, sprawdź, czy dobrze się wchłonął. W innym przypadku kosmetyk również zostawi ślady na koszulce.

Więcej o: