Pojemnik na dokumenty przyda się nie tylko w biurze. Możesz go sprytnie wykorzystać w kuchni

Pojemnik na dokumenty może posłużyć nam nie tylko do przechowywania rzeczy biurowych. Okazuje się, że możemy go sprytnie wykorzystać na kilka sposobów. Sprawdź, w jaki sposób może przydać się w domu.

Segregatory i pojemniki na dokumenty zazwyczaj służą nam do przechowywania i archiwizacji dokumentów. Są wyposażeniem każdego biura i umożliwiają uporządkowanie dokumentów, a także kategoryzowanie ich. Nie każdy jednak wie, że segregatory znajdują inne zastosowanie w domu. Podpowiadamy kilka nietypowych trików na wykorzystanie pojemników na dokumenty. 

Zobacz wideo Szklana butelka z kapslem i brak otwieracza? 5 sposobów na otwarcie butelki

Jak wykorzystać pojemnik na dokumenty? Oto kilka nietypowych zastosowań

Pojemnik na dokumenty świetnie sprawdzi się w kuchni. Możemy wykorzystać go do przechowywania detergentów. Nieduże butelki zmieszczą się w środku, dzięki czemu w naszej szafce z chemią wreszcie zapanuje porządek. Środki chemiczne to nie wszystko, bo pojemnik możemy wykorzystać do organizacji w szufladach, np. umieszczając w nim rolki folii aluminiowej lub papieru do pieczenia. Jeśli pojemnik wykonany jest z drewna, możemy go pomalować i wykorzystać jako ozdobną półkę, a w łazience przyda się jako skrzynka na papier toaletowy. Jeśli skorzystamy z taśmy montażowej, tego typu pojemnik świetnie sprawdzi się do przechowywania prostownicy, lokówki, czy niewielkiej suszarki. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Organizer do pokoju dziecięcego. Tani i prosty sposób na uporządkowanie zabawek i książek

Pojemnik na dokumenty przyda się także w pokoju dziecięcym. Możemy posegregować w nich mniejsze zabawki, książki dla dzieci, czy bloki rysunkowe. Świetnie sprawdzi się również w domowym biurze — nie tylko do przechowywania dokumentów, ale także do organizacji przyborów biurowych, ładowarek i słuchawek.

Więcej o: