Miała 59 lat, gdy zaczęła tańczyć pole dance. Dziś ma 72 lata i tytuł mistrzyni świata

Greta Pontarelli w wieku 59 lat zobaczyła nagranie tańca pole dance i postanowiła wziąć udział w ćwiczeniach w lokalnym studio. Od tamtej pory stało się to jej pasją. Dziś ma 72 lata, liczne sukcesy na koncie i udowadnia, że sport można uprawiać w każdym wieku.

O Grecie Pontarelli zrobiło się głośno już w 2015 r., gdy o jej pasji poinformował między innymi portal "Daily Mail". Dziś kobieta ma już 72 lata i wciąż z zapałem tańczy pole dance. Trzynastokrotnie ogłoszono ją mistrzynią świata w zawodach Masters. Wzięła też udział w programie Ninja Warrior.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Magda Stępień w "Tańcu z gwiazdami"? "Przyjęłabym". Zatańczyłaby z Hakielem?

72-letnia Greta Pontarelli ćwiczy pole dance. Zaczęła po to, by zapobiec osteoporozie

Greta Pontarelli z San Diego w Kalifornii w wieku 59 lat zajęła się sportem, aby zapobiec osteoporozie, która jest często występującą chorobą w jej rodzinie. Kobieta uważa, że w trosce o aktywność fizyczną nie powinno się szukać żadnych wymówek do uprawiania sportu. - Chcę, żeby ludzie zdali sobie sprawę, że wiek nie powinien powstrzymywać od realizowania swoich marzeń — powiedziała w rozmowie z "Daily Mail" w 2017 r. - Często słyszę "jestem za stara", "jestem za ciężka". Rozumiem to, też to przeszłam. Ale to wszystko wymówki.

 

Pole dance to niejedyny sport, który Greta uprawiała w swoim życiu. W młodości była bowiem gimnastyczką, jednak na wiele lat pożegnała się z aktywnością fizyczną. Szukając czegoś, co pomoże jej wzmocnić kości, natknęła się na nagranie na YouTube, na którym ukazano pole dance. Już kilka tygodni później pojawiła się na pierwszej bezpłatnej lekcji w lokalnym studio. - Było ciężko. Wiem, że mam doświadczenie gimnastyczne, ale nie robiłam tego od lat i to nie jest jak jazda na rowerze, gdzie możesz po prostu kontynuować tam, gdzie skończyłaś — wyznała. - Myślę, że nauczyciel zakładał, że nie wrócę, ale było w tym coś, co mnie wciągnęło.

Udowadnia, że sport można uprawiać w każdym wieku. "Zostawiam na scenie kawałek mojego serca"

Gdy Greta miała 62 lata, czyli 3 lata po rozpoczęciu przygody z pole dance, po raz pierwszy wzięła udział w konkursie w Los Angeles. Tam rywalizowała z tancerzami, którzy mieli nawet po 18 lat. - Ludzie podchodzili do mnie, jakbym była jakąś anomalią i zdałam sobie sprawę, że nikt inny w mojej grupie wiekowej tego nie robił — wyznała. Przez wiele lat Greta podróżowała po całym świecie i brała udział w licznych konkursach. Dziś jest trzynastokrotną mistrzynią świata w zawodach Masters. - Nie mogę robić wszystkiego, co kiedyś. W moim wieku szybko traci się pamięć mięśniową, ale wykonuję głównie ćwiczenia siłowe — powiedziała. - Kiedy występuję, bardziej chodzi mi o artyzm i opowiadanie historii. Zostawiam na scenie kawałek mojego serca.

Więcej o: