W H&M kultowe spodnie za 69,99 zł. Takie nosiła Audrey Hepburn. Podobne w Reserved i Ochnik

Pewne fasony spodni nigdy nie wychodzą z mody. A jeśli preferujemy elegancję, to te będą zdecydowanie dobrym wyborem. W H&M dostępne są kultowe cygaretki, ale nie tylko tam.

Trendy przychodzą i odchodzą, ale pewne z nich goszczą w naszych sercach na długo, jak nie na zawsze. Co jakiś czas o nich sobie przypominamy i tak tez jest w przypadku tych spodni. Cygaretki kobiety zaczęły nosić jeszcze w latach 50. A wtedy były symbolem pewnej rewolucji w modzie.

Więcej ciekawych tekstów na stronie głównej gazeta.pl

Dziewczęcy urok cygaretek. Nosiła je Audrey Hepburn

Cygaretki spopularyzowała Audrey Hepburn, a zaraz po niej Marylin Monroe. Mają pewien dziewczęcy urok, a przy tym są bardzo eleganckie, jeśli postawimy na model z kantem. Skąd ta nazwa? Nawiązuje do kształtu nogawek, które były wąskie i zwężające się ku dołowi, tym samym przypominając kształtem cygara. Cygaretki charakteryzują się długością przed kostką, dlatego ładnie eksponowany nogi, a przy tym optycznie je wyszczuplały.  Audrey Hepburn nosiła je z balerinami, a Marylin z czółenkami. Teraz cygaretki często nosi księżna Kate, jako element eleganckiego garnitury.

Cygaretki w popularnych sieciówkach. Ponadczasowy i modny kolor

W H&M można dostać podkreślające figurę cygaretki z kantami. Mają wysoki stan, który zakamufluje boczki, krytą elastyczną talię, zaszewki z przodu i z tyłu. Ukośne kieszenie po bokach, a z tyłu kieszenie z wypustką. Ich beżowy kolor wpisuje się w styl vanilla girl, niezwykle popularny tej jesieni. Bazuje on na bieli, beżu, szarości, co razem tworzy harmonijną całość. 

SpodnieSpodnie fot. H&M

Podobne cygaretki znajdziemy w Reserved. Tu z kolei widać, jak świetnie łączą się z eleganckimi mokasynami. Ten model jest nieco bardziej dopasowany, jednocześnie można zauważyć, jak świetnie wygląda zestawienie beżu i czerni.

SpodnieSpodnie fot. Reserved

Natomiast w Ochnik dostępne są cygaretki z efektownym materiałowym paskiem, co dodaje im klasy. 

SpodnieSpodnie fot. Ochnik

Więcej o: