Nietypowe zastosowanie trytytki. Załóż ją na pokrywę garnka. Efekt jest natychmiastowy

Utarło się przekonanie, że trytytki potrafią uratować nas z wielu opresji. Dzięki nim jesteśmy w stanie naprawić różne przedmioty, dlatego zawsze warto mieć je pod ręką. Okazuje się jednak, że doskonale sprawdzą się także w kuchni. Do czego można je wykorzystać?

Opaski zaciskowe zwane inaczej trytytkami można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Okazuje się, że przydatne są nie tylko w garażu i podczas domowych napraw, lecz świetnie sprawdzą się również w kuchni. Do czego warto je wykorzystać? Mogą rozwiązać jeden z popularnych problemów, który często kończy się dla nas naprawdę nieprzyjemnie. Weź więc trytytkę i zrób jedną rzecz, a od razu się go pozbędziesz.

Zobacz wideo Kuchenne katastrofy. Jak uratować zbyt słoną lub za tłustą zupę? Jak wyczyścić przypalony garnek?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Do czego można użyć trytytki? Szybko rozwiążesz popularny problem

Na progilu @metdaan.official na TikToku udostępniono sprytny sposób na wykorzystanie trytytek, które pomagają rozwiązać denerwujący i często bolesny problem. Podczas gotowania często korzystamy z pokrywek dołączonych do garnków oraz patelni. Zdarza się, że ich uchwyty bywają naprawdę gorące, przez co czasami możemy się poparzyć. Żeby unikną tego bolesnego problemu, warto sięgnąć po trytytkę. Wystarczy owinąć ją wokół uchwytu i to właśnie za nią podnosić pokrywkę. Dzięki temu unikniemy bolesnych poparzeń.

Czy da się otworzyć trytytkę? Opaski zaciskowe usuniesz, robiąc jedną rzecz

Obawiasz się, że gdy założysz opaskę zaciskową na pokrywkę, to trudno będzie ją zdjąć? Nic bardziej mylnego. Wbrew pozorom z łatwością można otworzyć trytytkę bez konieczności jej rozcinania. Jest to szczególnie przydatne, kiedy owiniemy opaską coś, czego nie chcemy uszkodzić podczas jej usuwania. Jak to zrobić? Będziesz potrzebować narzędzia, którym podważysz zapadkę i usuniesz blokadę. Możesz wykorzystać do tego igłę, agrafkę, a nawet drewniany patyczek lub końcówkę noża. Ostrożnie umieść przedmiot w zatrzasku, uwalniając blokadę. Dzięki temu w kilka chwil zdejmiesz ją bez żadnego problemu.

Więcej o: