Naturalne perfumy do samochodu? Włóż to w skarpetkę. Usuniesz smród na kilka tygodni

Oprócz zaspokojenia zmysłu węchu i neutralizowaniu nieprzyjemnych zapachów, odświeżacze powietrza do auta mają dodatkowe zalety, które optymalizują wrażenia z jazdy. Poznaj domowy sposób na przyjemny zapach w samochodzie. Wystarczy kilka złotych.

Wzrok, słuch, dotyk, smak i węch. Każdy z naszych zmysłów wpływa na to, jak funkcjonujemy, postrzegamy świat i czujemy się na co dzień. Prawdopodobnie węch jest często uważany za najbardziej pośredni, a zarazem najpotężniejszy ze wszystkich zmysłów, ściśle powiązany z obszarami mózgu związanymi z emocjami i pamięcią. W rezultacie nieoczekiwane lub nieprzyjemne zapachy mogą negatywnie wpływać na nastrój i koncentrację.

Zobacz wideo 1,5-miesięczne dziecko zatrzaśnięte w samochodzie. Mundurowi wybili szybę

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zalety odświeżaczy powietrza. Odmień zapach we wnętrzu swojego samochodu

Nie tylko spędzamy w naszych pojazdach sporo czasu, ale także wydajemy stosunkowo dużo pieniędzy na ich zakup i utrzymanie. Tak więc podobnie jak nabywamy perfumy, wody kolońskie i dyfuzory, aby zapewnić przyjemny zapach w naszym domu, podobnie odświeżacze powietrza będą idealnym dodatkiem, który uzupełni i wypełni przyjemnym aromatem wnętrze auta. Oto, jakich korzyści możemy się jeszcze spodziewać.

  • Neutralizuje zapachy. Odświeżacz powietrza może pomóc stworzyć w samochodzie subtelnej, uspokajającej atmosfery, która złagodzi wszelkie zapachy powstające podczas codziennego użytkowania pojazdu.
  • Odświeża. Atmosfera stanie się nieco bardziej komfortowa, dzięki czemu poczujesz się bardziej świeżo i energicznie.
  • Przyjemny zapach pozytywnie wpłynie na nastrój. Posiadanie przyjemnie pachnącego odświeżacza powietrza może pomóc złagodzić niektóre z tych czynników stresogennych.
  • Właściwości dezynfekcyjne. Odświeżacze powietrza eliminują patogeny unoszące się w powietrzu we wnętrzu pojazdu.

Zrób własny odświeżacz powietrza. Perfumy do samochodu DIY za kilka złotych

Dbanie o swój pojazd nie musi być trudne i na pewno nie musi być przykrym obowiązkiem. Jeśli szukasz kreatywnego, ale prostego sposobu na poprawę ogólnej jakości wrażeń z jazdy, zrobienie własnego odświeżacza powietrza jest jednym z najlepszych sposobów. Oto sprytna opcja typu "zrób to sam", którą stworzysz na bazie kawy. Jej aromat neutralizuje nadmiar innych, często niepożądanych zapachów w pomieszczeniu, a także chłonie wilgoć z otoczenia.

  1. Nasyp garść ziaren np. do papierowego kubeczka, skarpety lub do materiałowego woreczka.
  2. Możesz również dodać zasuszone owoce cytryny oraz pomarańczy.
  3. Umieść go wewnątrz pojazdu.
  4. Zapach kawy na kilka tygodni odświeży powietrze w kabinie.
Więcej o: