Pod żadnym pozorem nie trzymaj tam pieniędzy. Włamywacz od razu znajdzie kryjówkę

Gdzie nie trzymać pieniędzy w domu? Wiele osób szuka kryjówek, które nie będą oczywiste dla włamywaczy. Przedstawiamy najpopularniejsze skrytki, które zapewne od razu zostaną sprawdzone podczas włamania. Zamiast nich lepiej zdecydować się na bezpieczniejsze rozwiązania.

Niektórzy czują się pewniej, jeśli schowają oszczędności w domu, zamiast lokować je w banku. Wymyślne kryjówki mają za zadanie sprawić, że nawet podczas włamania złodziej nie znajdzie pieniędzy. Okazuje się jednak, że są miejsca, które wydają się nam bezpieczne, a mimo to włamywacz od razu je sprawdzi. Gdzie nie trzymać pieniędzy w domu? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Joanna Jabłczyńska inwestuje w nieruchomości. "Całe życie odkładałam pieniądze"

Gdzie ludzie chowają pieniądze w domu? To jedne z najpopularniejszych miejsc

Ile pieniędzy można trzymać w domu? Nie regulują tego żadne przepisy, jednak jeśli chcesz, by oszczędności były bezpieczne, najlepiej zapewnić im dobrą kryjówkę. Gdzie ludzie najczęściej chowają pieniądze? To do tych miejsc szybko zajrzy włamywacz.

  • Półka z książkami. Umieszczamy je zwłaszcza w rzadko czytanych tomach, jednak mogą zostać szybko odkryte.
  • Lodówka. Niektórzy chowają pieniądze na przykład w czystym pojemniku po margarynie.
  • Pod materacem. Zasypiając, czujemy, że pieniądze są bezpiecznie schowane. Gorzej, jeśli złodziej odnajdzie je podczas naszej nieobecności.
  • Kosz na pranie. Włamywacz, nie przejmując się robieniem bałaganu, szybko go przewróci i znajdzie pieniądze.
  • Szuflady z bielizną. Złodziej szybko przewertuje zawartość szuflad, by znaleźć łup.

Gdzie nie trzymać pieniędzy w domu? Zamiast oczywistych wybierz inne miejsca

W trosce o pieniądze lepiej nie umieszczać ich w oczywistych miejscach. Zamiast tego schowaj je w takich, w których mało kto je znajdzie. Mowa na przykład o strzeżonej skrytce bankowej. Choć usługa nie jest tania, w przypadku sporych oszczędności może się opłacić. Oprócz tego możesz zamontować w domu specjalny sejf, który tylko ty będziesz w stanie otworzyć. Jeśli jest duży i na widoku, sprytnym pomysłem jest umieszczenie pieniędzy w innym, mniejszym sejfie i schowanie go. Złodziej, widząc dużą skrytkę, pomyśli, że to właśnie tam trzymasz wszystkie oszczędności. Podczas włamania liczy się czas, dlatego zapewne szybko wyjdzie z domu bez szukania kolejnego sejfu.

Więcej o: