Jak być bardziej atrakcyjnym w oczach innych? "To połączenie różnych cech"

Wiele osób poszukuje odpowiedzi na to, jak być bardziej atrakcyjnym w oczach innych, o czym świadczy popularność licznych poradników na ten temat. Według Matthew Hussey'a - eksperta w dziedzinie związków - kluczową kwestią jest zbiór pewnych "wyjątkowych cech".

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W Internecie nie brakuje materiałów na temat tego, jak stać się atrakcyjnym w oczach innych. Najczęściej tego typu poradniki zwracają jednak uwagę na dominację jednej konkretnej cechy. Tymczasem ekspert w dziedzinie związków Matthew Hussey twierdzi, że jest zupełnie inaczej. 

Zobacz wideo Justyna Żełobowska: 24-latka, która uczy ludzi boksu

Na co najczęściej zwraca się uwagę, mówiąc o atrakcyjności?

Wiele osób wciąż twierdzi, że atrakcyjność danej osoby wynika głównie z jej wyglądu fizycznego i to on jest kluczowym aspektem w tej kwestii. Tymczasem - jak dowiadujemy się z internetowych poradników i przemów ekspertów w tej dziedzinie - to właśnie pewne cechy osobowości potrafią sprawić, że staniemy się bardziej atrakcyjni; na przykład pewność siebie i promienny uśmiech. Istotna jest również mowa ciała danej osoby i jej sposób zachowania, a nie jedynie uroda. Ekspert w dziedzinie związków Matthew Hussey wspomina również o pewnym zbiorze "wyjątkowych cech", którymi warto się wyróżniać. 

 

Ekspert w dziedzinie związku mówi o esencji atrakcyjności

- Jeśli masz dwie cechy, które zazwyczaj nie występują u jednej osoby - to jest to wyjątkowe połączenie. To połączenie różnych cech sprawia, że jesteśmy naprawdę atrakcyjni. Nie dominowanie w jednym obszarze - twierdzi Matthew Hussey cytowany przez portal Business Insider.

Według eksperta innym sposobem na podkreślenie swojej atrakcyjności jest również nieopieranie swojego życia głównie na życiu uczuciowym, a próba rozwoju na różnych obszarach. W ten sposób zyskujemy większą niezależność, a w oczach innych stajemy się "ludźmi sukcesu". - Chodzi o posiadanie siatki bezpieczeństwa na wszystko, co może pójść źle w życiu uczuciowym. Chodzi o to, by móc odejść od jakiejkolwiek osoby i wrócić do świetnego życia towarzyskiego z przyjaciółmi - twierdzi Hussey. 

Więcej o: