Nigdy nie popełniaj tych 3 błędów! Dermatolożka ostrzega: będziesz jak "pomarszczona rodzynka"

Popularna na TikToku dermatolożka wymieniła 3 najczęstsze błędy w pielęgnacji skóry, popełniane przez osoby po 20. roku życia, które rzutują na kondycję cery w późniejszym wieku. Swoją wiedzą podzieliła się z obserwującymi, ponieważ - jak stwierdziła - "sama chciałaby to wiedzieć", mając 20 lat.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Niezastąpione kosmetyki, które odejmą ci lat. Patrycja Dobrzeniecka: "Nawet 15 lat mniej"

Doktor Shereene Idriss ma 39 lat i z wykształcenia jest dermatolożką. Prowadzi konto na TikToku, za pośrednictwem którego chętnie dzieli się swoją wiedzą z użytkowniczkami platformy. - Oto trzy najważniejsze rzeczy, o których chciałabym wiedzieć, mając 20 lat - powiedziała we wstępie do jednego ze swoich filmów. Pierwszą zasadą, zdaniem Idriss nałogowo pomijaną przez większość dwudziestolatków, jest niestosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym SPF codziennie.

Szkody numer 1. spowodowane słońcem są realne. Możesz nie widzieć ich dzisiaj, możesz nie widzieć jutro. Ale (...) w końcu je zobaczysz i nie będę musiała dłużej cię przekonywać

- mówiła. Wymieniała, że z powodu niestosowania filtra przeciwsłoneczego, z czasem pojawią się zmarszczki oraz tzw. plamy słoneczne. W najgorszym wypadku może rozwinąć się nawet rak skóry.

- Zaoszczędzisz sobie wielu bólów głowy i pieniędzy na zabiegi kosmetyczne, jeśli będziesz nakładać tylko ten cholerny filtr przeciwsłoneczny - podsumowała. - Po prostu po umyciu zębów nałóż go sobie na twarz. Stanie się to nawykiem, którego trudno będzie się pozbyć - dodała.

"Nie obchodzi mnie, jak bardzo jesteś pijana"

Błędem nr 2., według dermatolożki, jest nieumycie twarzy przed pójściem spać. Mówiąc o tym, jak ważny jest demakijaż, nie owijała w przysłowiową bawełnę:

Nie obchodzi mnie, jak bardzo jesteś pijana. Jest piątkowy wieczór, umyj swoją cholerną twarz przed pójściem spać. Użyj płynu oczyszczającego i zmyj makijaż, ponieważ pozostawienie skóry pod makijażem i nagromadzeniem zanieczyszczeń w ciągu nocy doprowadzi cerę do matowości 

- wyjaśniała. - Jeśli więc chcesz starzeć się jak śliwka, a nie jak pomarszczona rodzynka, myj twarz wieczorem - dodała.

Błąd nr 3. "W życiu liczy się równowaga"

Ostatnim błędem z listy Idriss jest używanie zbyt wielu produktów do pielęgnacji na raz. - To może być tak samo złe, jak zaniedbywanie skóry - mówiła. - Nadmierne złuszczanie twarzy i nadużywanie substancji aktywnych wywoła reakcję zapalną w młodszym wieku, która doprowadzi do przedwczesnego rozkładu kolagenu - argumentowała.

Więc przesadzanie z pielęgnacją skóry - gdy jej nie potrzebujesz - najprawdopodobniej spowoduje szybsze starzenie się. Ostatecznie w życiu liczy się równowaga i jeśli nie możesz zrobić niczego z umiarem, nie rób tego wcale

- dodała na koniec.

"Szkoda, że ??nie byłam mądrzejsza wcześniej"

Jej pouczające nagranie obejrzało ponad 10 tysięcy użytkowników TikToka. "Dzięki pani doktor, zamierzam teraz dokładnie umyć twarz" - napisała w komentarzu jedna osoba.

"Uszkodzenia od słońca istnieją!! Szkoda, że nie byłam mądrzejsza wcześniej w kwestii ochrony przeciwsłonecznej" - dodała inna internautka. - "Cholera, mam 38 lat i popełniłam te wszystkie błędy, no cóż" - dodała kolejna użytkowniczka platformy.

Źródło: TikTok

Więcej o: