Weź taśmę klejącą i przyczep do szczotki. Od razu stanie się jasne, że to był strzał w dziesiątkę

Jednym z akcesoriów do sprzątania, które ma każdy z nas, jest szczotka do zamiatania. W domu korzysta się z niej cały czas, lecz mało kto lubi zamiatać. Istnieje jednak jeden sprytny trik, który znacznie ułatwi i przyspieszy tę czynność. Wystarczy zrobić jedną rzecz.

Choć do czyszczenia podłogi częściej wykorzystujemy odkurzacze, zdarza się, że nadal sięgamy również po tradycyjne szczotki do zamiatania. Nie każdy jednak lubi z niej korzystać, ponieważ taka metoda usuwania paprochów z podłogi może sprawiać nieco trudności i frustrować, kiedy nie wszystkie brudy trafiają na szufelkę. Okazuje się, że istnieją dwa sprytne triki, które znacznie ułatwią zamiatanie, a do tego prawie nic nie kosztują.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szczotka do zamiatania podłogi będzie teraz łatwiejsza w użyciu. Wystarczy zrobić jedną rzecz

Użytkowniczka TikToka z profilu @miyazhome dzieli się sprytnymi trikami, które ułatwiają sprzątanie. Tym razem udostępniła materiał, w którym pokazuje, jak sprawić, by zamiatanie przebiegło szybko i bez żadnych problemów. Szczególnie w przypadku zamiatania trudno dostępnych miejsc takich jak przestrzenie pod meblami, gdzie nie widzimy dokładnie, czy zebraliśmy wszystkie kurze oraz paprochy. W takiej sytuacji wystarczy okleić włosie szczotki taśmą klejącą, by lepka warstwa znajdowała się od zewnętrznej strony. Podczas zamiatania wszystko będzie przyczepiało się do taśmy, a my dzięki temu nie ominiemy żadnego paprocha.

Co zrobić, by miotła do zamiatania zebrała wszystkie paprochy? Ten trik ułatwi zadanie

Tradycyjne zamiatanie można też sobie znacznie ułatwić, sięgając po jeszcze jeden domowy sposób. Czasami trudno jest zmieść wszystkie paprochy na szufelkę, o czym każdy z nas przekonał się choć raz. Można jednak wyeliminować ten denerwujący problem, zakładając na szczotkę foliową torebkę. Włóż włosie do plastikowej reklamówki, a uchwyty zawiąż na drążku. Ten sposób sprawi, że brud nie będzie dostawał się między włosie a tym samym szybciej i łatwiej przeniesiemy go z podłogi na szufelkę. 

Więcej o: