Ten senior otrzymuje najwyższą emeryturę w Polsce. Wynosi dwa razy więcej niż pensja Morawieckiego

Wiele osób poważnie zastanawia się nad swoją przyszłością i wysokością czekającej nas emerytury. Czy będziemy mogli godnie żyć i oddawać się swoim pasjom? Portal interia.pl opublikował dane, z których wynika, że pewien senior otrzymuje świadczenie kilkunastokrotnie wyższe niż średnia emerytura.

Wiele osób już po rozpoczęciu pierwszej pracy zastanawia się, jaka czeka ich emerytura. Niektórzy decydują się na samodzielne odkładanie pieniędzy, podczas gdy inni liczą na to, że uzbierane składki pozwolą im swobodnie i godnie przeżyć emeryturę. Definitywne zakończenie pracy powinno być bowiem czasem zasłużonego odpoczynku, oddawania się pasjom, a także wymarzonym podróżom. Okazuje się, że niektórzy seniorzy mogą spać spokojnie. To właśnie oni otrzymują największe świadczenia emerytalne w Polsce.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jacek Męcina: Czeka nas zalew biedaemerytur, jeśli wprowadzimy emerytury stażowe

Ten senior otrzymuje wysoką emeryturę. Jest 2 razy wyższa niż pensja premiera

Jak podaje portal Interia.pl, pewien senior otrzymuje co miesiąc emeryturę wynoszącą 43,4 tys. zł brutto. To kilkanaście razy więcej niż wynosi średnia emerytura (3,1 tys. zł brutto) i ponad dwa razy więcej niż zarabia premier Mateusz Morawiecki, który otrzymuje pensję w wysokości 21 tys. zł. Świadczenie jest wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Zabrzu. Emeryt, który zakończył pracę w wieku 86 lat, przepracował ponad 62 lata bez nieskładkowych okresów i zwolnień chorobowych. Okazuje się, że również i kilka innych osób może cieszyć się wysokimi wpływami na konto co miesiąc. Jakie to kwoty?

Kto ma najwyższe emerytury w Polsce? Ci seniorzy mogą spać spokojnie

Okazuje się, że portal "Interia" uzyskał z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych informacje dotyczące jeszcze innych najwyższych emerytur w Polsce. Jak wysokie świadczenia otrzymują ci emeryci?

  • ZUS w Poznaniu — mężczyzna otrzymuje 31,7 tys. zł brutto emerytury;
  • ZUS w Bydgoszczy — kobieta otrzymuje 30,8 tys. zł brutto emerytury;
  • ZUS w Gdańsku — mężczyzna otrzymuje 29,8 tys. zł brutto emerytury;
  • ZUS we Wrocławiu — mężczyzna otrzymuje 29,8 tys. zł brutto emerytury;
  • ZUS w Lublinie — mężczyzna otrzymuje 29,3 tys. zł brutto emerytury.
Więcej o: