Czas obciąć paznokcie! Najmodniejszy manicure na jesień? Krótki i wyraźny, taki noszą gwiazdy

Długie, przedłużane paznokcie o kształcie migdałka lub kwadratu odchodzą w niepamięć. Teraz w trendach króluje zupełnie inny, znacznie krótszy manicure. Takie paznokcie nosi już m.in. Olivia Rodrigo czy Sofia Richie.

Długie paznokcie wypiłowane w kształt migdałka, szpica lub kwadratu przez kilka ostatnich lat królowały wśród paznokciowych trendów. Wiele kobiet, bez usługi przedłużania paznokci nie wyobrażało sobie swojej comiesięcznej wizyty w salonie. Obecnie jednak nadchodzi spora zmiana! Długie paznokcie ustępują bowiem miejsca znacznie krótszym stylizacjom.

Czas pożegnać tipsy i postawić na naturalność. Najmodniejsze paznokcie to te krótkie i wyraźne

Ten kto na bieżąco śledzi media społecznościowe z pewnością zauważył już nasilającą się tendencję na naturalność. Obecnie widuje się coraz więcej lekkich makijaży czy klasycznych i prostych fryzur. Moda na naturalność niewątpliwie wpłynęła także na trendy paznokciowe. Coraz więcej osób rezygnuje obecnie z bardzo długich przedłużanych opcji, na rzecz malowania swojej naturalnej płytki. 

 

Krótkie paznokcie już od dawna możemy zauważyć na zdjęciach jednej z topowych Instagramowych it girls czyli Sofii Richie, która najczęściej ma na dłoniach delikatny beżowy manicure. Inną ze znanych celebrytek, która niemal zawsze stawia na krótkie paznokcie jest Olivia Rodrigo.

Olivia, nieco inaczej niż wspomniana uprzednio Sofia Richie, najczęściej wybiera jednak mocne i intensywne kolory paznokci takie jak czerń lub czerwień. 

 

Zarówno wybierany przez Sofię Richie naturalny beżowy manicure, jak i ten mocny preferowany przez Olivię Rodrigo stanowi niezwykle trendową opcję na jesień 2023. Krótkie paznokcie, wypiłowane w kształt obłego kwadratu, pokryte bezbarwnym lub jednokolorowym lakierem w odcieniach czerwieni, to zdecydowanie najmodniejszy manicure tego sezonu. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: