Przedłużane włosy są już pase. Teraz dziewczyny stawiają na krótkie cięcia, a wśród nich jedna nowość

Przedłużanie włosów to coś, na co w przeciągu kilku ostatnich lat zdecydowało się wiele polskich i zagranicznych gwiazd. Długie włosy do pasa w stylu rodziny Kardashian Jenner stanowiły marzenie wielu kobiet. Czy jednak ta tendencja dobiega powoli końca?

W czasach kiedy właściwie wszystko jest modne, trudno stwierdzić, że coś na dobre wychodzi z mody. Niewątpliwie jednak wciąż możemy mówić o bardziej lub mniej popularnych tendencjach, a jedną z nich zdecydowanie jest odejście od nienaturalnych, długich włosów. Przedłużanie włosów, w przeciągu kilku ostatnich lat wciąż zyskiwało na popularności. Teraz jednak, wśród ogólnego trendu na naturalność także i doczepiane włosy stają się znacznie mniej pożądane.

Krótkie cięcia to jeden z trendów na jesień 2023. Takie fryzury noszą gwiazdy

Choć Kim Kardashian czy Ariana Grande wciąż nie zrezygnowały ze swoich ikonicznych długich fryzur, to w mediach społecznościowych coraz więcej jest dziewczyn decydujących się na bardzo krótkie cięcia. Jedną z nich jest między innymi Hailey Bieber, która w ostatnim czasie postawiła na krótkiego blunt boba. Na krótszą fryzurę w tym roku zdecydowały się także inne gwiazdy, była to chociażby Jenna Ortega czy Zendaya. 

 

Obecnie, jednymi z najchętniej wybieranych przez gwiazdy rodzajów fryzur, są różne warianty klasycznego boba. Blunt bob, Italian bob czy też nieco dłuższa wersja boba w połączeniu z cięciem typu butterfly cut to tylko niektóre z popularnych obecnie opcji. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bubble bob – nowa fryzura, która ma szanse na zdobycie tytułu najmodniejszej fryzury na jesień

Bubble bob to fryzura, która stanowi najnowszą wariację na temat klasycznego boba. Na czym polega? Podobnie jak w przypadku wspomnianego powyżej italian bob'a także i w tej fryzurze chodzi głównie o podkręcone końcówki. Tym razem są one jednak wywinięte do środka! Cała fryzura powinna mieć natomiast długość od ucha, maksymalnie do wysokości ramion.

 

Zobacz także: Te stylizacje księżnej Diany przeszły do historii. Dziś znów są ultramodne i łatwe do odtworzenia

Więcej o: