Spędzili 7 nocy na all-inclusive. Po powrocie od razu popędzili do lekarza

Turystka, która pojechała z mężem do Meksyku na wakacje all-inclusive, opublikowała na TikToku nagranie ku przestrodze. Ostatniego dnia urlopu na ciele mężczyzny pojawiła się czerwona wysypka. Lekarz szybko ją zdiagnozował.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Zobacz wideo

Chociaż wiele osób podchodzi sceptycznie do treści publikowanych na TikToku, można znaleźć tam również przydatne informacje. Turyści polecają sobie miejsca warte odwiedzenia, publikują recenzje hoteli, porównują ceny w konkretnych miejscach i dzielą się poradami. Użytkowniczka aplikacji o nicku @farawayfootprints podkreśla, że zawsze dzieli się szczerymi, opartymi na własnych doświadczeniach recenzjami. Tym razem jednak nie skupiła się na konkretnym miejscu, a przestrzegła wszystkich, którzy wypoczywają w hotelach z basenem.

"Tydzień potwornego bólu"

- Właśnie wróciliśmy z mężem z siedmiodniowego wypoczynku all-inclusive w Secrets Impression Moxché w Playa del Carmen w Meksyku. Każdego dnia kąpaliśmy się w basenie, ale ostatniego dnia mężowi wydawało się, że woda jest cieplejsza i mniej przejrzysta niż zwykle. Nie zastanawialiśmy się nad tym długo, bo był upał i chcieliśmy się schłodzić - relacjonowała. Ta kąpiel nie skończyła się dla nich dobrze. Kiedy wrócili do domu, na ciele jej męża pojawiła się bolesna czerwona wysypka.

Natychmiast umówili się do lekarza, a ten zdiagnozował zapalenie mieszków włosowych wywołane przez bakterię, która znajdowała się w basenie. - To już tydzień potwornego bólu i braku snu - podkreśliła.

"To mogło się wydarzyć w każdym basenie"

W dalszej części nagrania, kobieta dodała: "Jaki morał płynie z tej historii? Bierzcie prysznic po każdym pływaniu. Dzięki temu u mnie wysypka się nie pojawiła". Często zapalenie mieszków włosowych wywołane jest przez Pseudomonas aeruginosa, czyli pałeczkę ropy błękitnej. Do zakażenia dochodzi w zanieczyszczonej wodzie, np. na basenie, w SPA, jacuzzi. W komentarzach zwrócono uwagę na fakt, że "to mogło wydarzyć się w każdym basenie". 

Więcej o: