Włóż bawełnianą ściereczką do zmywarki. Brzmi dziwnie? Po pierwszym razie zmienisz zdanie

Nie od dziś wiadomo, że zmywarka znacznie ułatwia życie. Dzięki niej mamy więcej czasu dla siebie i oszczędzamy wodę, zamiast stać kilka razy dziennie nad zlewem i myć ręcznie naczynia. Dlaczego naczynia nie schną w zmywarce? Jeśli zauważyłaś ten problem, wypróbuj prosty trik.

Zmywarka jest bardzo przydatnym urządzeniem, na które decyduje się coraz więcej osób. Czasem jednak się zdarza, że po otwarciu zauważamy mokre talerze i szklanki. Zjawisko może irytować, zwłaszcza że przed włożeniem naczyń do szafek musimy wszystko jeszcze dokładnie wytrzeć. Na szczęście moja mama znalazła prosty patent i ma święty spokój. Ostatnio też zaczęłam robić to regularnie. Na czym polega nietypowa metoda? Sprawdź to sama.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Jak wysuszyć naczynia w zmywarce? Wypróbuj prosty patent

Nowoczesne zmywarki zazwyczaj mają funkcję szybkiego schnięcia naczyń. Dzieje się to przy pomocy pary wodnej. Niestety w przypadku niektórych modeli po zmywaniu możemy zauważyć mokre naczynia. Jak szybko je wysuszyć? Zanim cykl się zakończy (jakieś 5 minut przed końcem), otwórz urządzenie i połóż na drzwiczki bawełnianą, czystą ściereczkę. Gdy zamkniesz je i poczekasz do końca czyszczenia, naczynia szybko staną się suche. Trik ze ściereczką możesz zastosować również i po zakończeniu cyklu. Wtedy jednak suszenie naczyń potrwa około 20 minut. Jak to działa? Materiał po prostu wchłonie pozostałą wodę, dlatego nie zapomnij później rozwiesić go do suszenia.

Dlaczego naczynia nie schną w zmywarce? Na to zwróć uwagę

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywa w zmywarce płyn nabłyszczający. Okazuje się, że nie wpływa tylko na estetykę szklanek i talerzy, ale wspomaga również suszenie naczyń po fazie zmywania i płukania. Jeśli traktujesz płyn jako zbędny dodatek, a zmywarka nie dosusza, lepiej zmień zdanie i przed kolejnym myciem wlej do dozownika odpowiednią ilość preparatu. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że już po jednym cyklu zauważysz różnicę i naczynia będą suche.

Więcej o: