Uratuj brązowiejące hortensje. Zastosuj 4 rady ogrodników. Kwiaty odbiją, a sąsiadki ci pozazdroszczą

Hortensje bukietowe i hortensje ogrodowe są to wyjątkowo piękne kwiaty, które stanowią wspaniałą ozdobę działki. Zdarza się jednak, że zaczynają brązowieć, a nawet podsychać. Co zrobić w takiej sytuacji?

Hortensje charakteryzują się pięknymi i kolorowymi kwiatami. Najpopularniejsze są odmiana bukietowa i ogrodowa, ale nawet one z czasem mogą usychać i brązowieć. Czym spowodowana jest taka sytuacja i czy można uratować kwiaty? 

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Jakich warunków potrzebują hortensje? Uchodzą za łatwe w uprawie

Hortensje najczęściej występują w kolorach bieli, różu i błękitu. Charakteryzują się kwiatami zebranymi w kuliste i wypukle baldachogrona. Najlepszą ziemią do uprawy hortensji jest gleba żyzna i próchnicza. Na glebie ciężkiej, gliniastej i wilgotnej, kwiaty nie będą prawidłowo się rozwijały. Najlepiej rosną w półcieniu, ale poradzą sobie również na nasłonecznionym stanowisku. Uchodzą za rośliny proste w uprawie. Nie sprawiają wielu problemów, ale może się zdarzyć, że z czasem ich kwiaty zaczynają brązowieć i usychać. Przyczynami takiego stanu rzeczy są szkodniki i choroby, ale także nieprawidłowa pielęgnacja. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak uratować brązowe hortensje? 4 czynności, które powinnaś wykonać

Jeśli hortensje zaczęły brązowieć, powinnaś podjąć kroki, aby je uratować. Przyczyną więdnięcia hortensji często jest nieprawidłowa pielęgnacja, a także niewłaściwe podlewanie. Hortensje oznaczają "wodne krzewy", a więc do prawidłowego rozwoju rośliny potrzebują regularnego nawadniania. Aby uratować kwiaty, zastosuj się do 4 kroków ogrodników.

  1. Najpierw usuń uschnięte kwiaty.
  2. Następnie pozbądź się suchych i starych pędów.
  3. Jesienią pod roślinami rozłóż kompost, aby wzmocnić jej korzenie i pobudzić do wzrostu.
  4. Ostatnim krokiem jest zastosowanie nawozu mineralnego na wiosnę, a w sezonie będziesz cieszyć się kolorowymi i obfitymi kwiatami.
Więcej o: