Cytrynę posyp solą i połóż przy łóżku. Popularny problem wielu osób odejdzie jak ręką odjął

Cytryna ma niezliczoną liczbę zastosowań. Poza oczywistym wykorzystaniem w potrawach i napojach wiele osób ceni sobie jej właściwości czyszczące. Nie wszyscy jednak wiedzą, że przyda się także w sypialni.

Cytryna to jeden z tych owoców, które bywają w praktycznie każdym domu. Chętnie używamy jej do herbaty, deserów i różnych potraw. Gdy wyciśniemy cały sok, łupinki wkładamy do zmywarki, by nadać naczyniom piękny zapach i blask. Cytryna też dobrze radzi sobie z domowymi zabrudzeniami, a niejedna osoba wykorzystuje ją regularnie jako kosmetyk. Jak się okazuje, ten egzotyczny owoc może się też sprawdzić w sypialni.

Zobacz wideo

Pokrój cytrynę i posyp solą

Cały trik polega na tym, by pokroić ją w plasterki i ułożyć na spodku. By wzmocnić działanie cytryny przez zwiększenie wydzielania soku, warto posypać ją szczyptą soli. Taki spodek należy postawić na szafce nocnej lub po prostu w pobliżu naszego łóżka. Jej działanie przez kilka godzin pozwoli nam poradzić sobie z bardzo częstym problemem wielu Polaków. 

To częsty problem wielu Polaków

Cytryna wydziela intensywny zapach i to właśnie on gra tu główne skrzypce. Okazuje się bowiem, że doskonale działa nie tylko na nasze zmysły, lecz także drogi oddechowe. Udrażnia je i sprawia, że lepiej się nam oddycha. Dodatkowo działa uspokajająco i relaksująco, co docenią szczególnie te osoby, które na co dzień borykają się z dużym stresem i presją. Zapach cytryny przy łóżku sprawia, że łatwiej się nam zasypia, a także lepiej i głębiej śpi przez całą noc.

Zdecydowanie więc warto umieścić tych kilka plasterków obok łóżka, zanim położymy się spać. Tym bardziej że ten trik nie wymaga kupowania drogich medykamentów. Aromaterapia i usypiacz w jednym. Czy cytryna może być jeszcze bardziej przydatna w domu?

Więcej o: