Kwiaty dopasowane do znaków zodiaku. Która roślina odda twoje prawdziwe "ja"?

Podobnie jak kamienie urodzeniowe, kwiaty zodiaku to kolejny sposób na reprezentowanie każdego z 12 znaków. Od czasów starożytnych cywilizacji kwiaty były kolejnym sposobem na reprezentowanie cech osobowości danej osoby. Który jest przypisany dla ciebie? Sprawdź.

Wierzcie lub nie, ale według astrologii kwiaty urodzeniowe odpowiadają konkretnym znakom zodiaku. Poszczególne rośliny przedstawiają cechy, sposób myślenia, upodobania i antypatie. Mówi się, że określone kwiaty mogą już nieświadomie podobać się osobom należącym do znaku zodiaku. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie kwiaty dla każdego znaku zodiaku warto podarować swoim bliskim ze względu na ich znak zodiaku. Pamiętaj, aby poniższe zestawienie traktować z dystansem i przymrużeniem oka.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Baran (21 marca - 19 kwietnia): Wiciokrzew i oset

Odważnego i żądnego przygód Barana reprezentuje zarówno wiciokrzew, jak i oset. Słodki zapach wiciokrzewu i szybko rosnąca natura symbolizują pasję i determinację Barana, podczas gdy mocna i odporna natura ostu oddaje ich odważnego ducha. Razem, te kwiaty tworzą potężną i dynamiczną aranżację.

Byk (20 kwietnia - 20 maja): Mak i róża

Zmysłowość i niezłomność Byka są doskonale uchwycone przez bujne piękno maków i romantyczny urok róż. Oba kwiaty reprezentują luksus, miłość i ziemską. Połączenie elegancji maków i klasycznego uroku róż tworzy wykwintną kompozycję kwiatową inspirowaną Bykiem.

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca): Lawenda i konwalia

Przystosowujące się i towarzyskie Bliźnięta reprezentowane są przez uspokajający zapach lawendy i delikatne piękno konwalii. Obydwa kwiaty ucieleśniają zdolność Bliźniąt do komunikowania się i łączenia, co czyni je odpowiednim wyborem dla każdego bukietu lub aranżacji inspirowanej tym znakiem zodiaku.

Rak (21 czerwca - 22 lipca): Biała Róża i ostróżka

Wrażliwy i opiekuńczy duch Raka uchwycony jest w czystej elegancji białej róży oraz urzekającej obecności ostróżek. Oba kwiaty symbolizują miłość, lojalność i oddanie, odzwierciedlając emocjonalną głębię i opiekuńczy charakter tego znaku zodiaku.

Lew (23 lipca - 22 sierpnia): Słonecznik i nagietek

Ciepły i promienny Lew jest reprezentowany przez jasny i odważny słonecznik, a także żywy nagietek. Obydwa kwiaty ucieleśniają słoneczne usposobienie i królewską charyzmę Lwa, co czyni je idealnym wyborem do wesołej i pewnej kompozycji kwiatowej.

Panna (23 sierpnia - 22 września): Chryzantema i aster

Skrupulatną i pokorną Pannę reprezentuje misterne piękno chryzantem i delikatny urok astry. Obydwa kwiaty symbolizują dbałość o szczegóły, pracowitość i harmonię, odzwierciedlając zamiłowanie Panny do porządku i równowagi.

Waga (23 września - 22 października): Hortensja i dzwonek

Zrównoważona i harmonijna natura Wagi jest reprezentowana przez kwiaty hortensji oraz urzekające dzwonki. Hortensje nadają się do wielu kompozycji kwiatowych, a oba kwiaty symbolizują jedność, wdzięk i zrozumienie, odzwierciedlając dyplomatyczne i uczciwe podejście Wagi do życia.

Skorpion (23 października - 21 listopada): Pelargonia i hibiskus

Namiętna i przemieniająca energia Skorpiona jest ucieleśniona przez pelargonię i hibiskus. Oba kwiaty, symbolizują intensywność, tajemnicę i niezachwianą determinację, oddając esencję tego potężnego znaku zodiaku.

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia): Goździk i mniszek lekarski

Optymistycznego i żądnego przygód ducha Strzelca reprezentuje goździk i mniszek lekarski. Oba kwiaty, symbolizują miłość, fascynację i wyróżnienie, odzwierciedlając pragnienie Strzelca do rozwoju, wiedzy i nowych doświadczeń.

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia): Bratek i bluszcz

Zdyscyplinowany i ambitny charakter Koziorożca doskonale oddaje skromne piękno bratków i trwałą obecność bluszczu. Oba kwiaty symbolizują poświęcenie, odporność i niezachwiane skupienie, odzwierciedlając zaangażowanie Koziorożca w realizację swoich celów.

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego). Orchidea i nawłoć

Innowacyjny i niekonwencjonalny Wodnik jest reprezentowany przez egzotyczną i wyjątkową orchideę, a także tętniącą życiem nawłoć. Storczyki reprezentują innowacyjnego i niekonwencjonalnego Wodnika. Obydwa kwiaty, ucieleśniają oryginalność, kreatywność i silne poczucie indywidualności, które definiuje ten znak.

Ryby (19 lutego - 20 marca). Lilia wodna i powojnik

Czarująca lilia wodna i delikatne powojniki doskonale reprezentują marzycielską i współczującą naturę Ryb. Lilie wodne, dzięki eterycznemu pięknu i połączeniu z wodą kwiaty te oddają mistyczną, emocjonalną i intuicyjną esencję tego znaku.

Więcej o: