Zetrzyj na tarce i wrzuć do woreczka. Ten trik wykurzy mole z szafy raz na zawsze

Mole ubraniowe potrafią wyrządzić wiele szkód. Jeśli zauważysz je w szafie, od razu zacznij działać, by pozbyć się problemu raz na zawsze. Skuteczne działanie sprawi, że mole staną się tylko przykrym wspomnieniem. Jak je wykurzyć? Wystarczy sięgnąć po popularny składnik.

W domach możemy mieć do czynienia nie tylko z molami spożywczymi, lecz także ubraniowymi. Ta druga grupa owadów potrafi wyrządzić wiele szkód w garderobie, dlatego warto szybko podjąć kroki, które pomogą się ich skutecznie pozbyć z szafy. Jak rozpoznać, że to właśnie mole są problemem i co zrobić, by je wykurzyć?

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak sprawdzić, czy są mole w szafie? Zwróć uwagę na kilka rzeczy

Co świadczy o obecności moli ubraniowych? Wskazuje na to kilka rzeczy. Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć problem z molami w swojej garderobie, dokładnie przyjrzyj się ubraniom. Gdy na tkaninach zauważysz malutkie dziurki albo niewielkie zabrudzenia, to znak, że w szafie mogą gromadzić się owady. Dobrze jest też wyjąć wszystkie ubrania i dokładnie przejrzeć wszystkie zakamarki. Można wtedy dostrzec w szafie pełzające białe larwy albo latające owady ukryte w kątach i zakamarkach. Gdy zlokalizujesz problem, od zabierz się do działania.

Jak skutecznie pozbyć się moli ubraniowych? Domowe sposoby na mole ubraniowe

Mole ubraniowe nie tolerują pewnych zapachów. Jeśli włożysz je do szafy, owady szybko się z niej wyniosą. Najpierw jednak zacznij od dokładnego umycia wszystkich półek. Wyjmij ubrania oraz uważnie je przejrzyj, by sprawdzić, czy na tkaninach nie znajdują się larwy. Następnie sięgnij po wodę wymieszaną z octem spirytusowym w proporcjach 1:1 i takim płynem dokładnie umyj wnętrze szafy. Pamiętaj też o wszystkich szparach i zakamarkach, bo to tam najczęściej gromadzą się mole. Dopiero do tak przygotowanej szafy włóż wszystkie ubrania.

To jednak nie koniec. Na koniec trzeba umieścić w szafie zapachy, które nie są tolerowane przez mole ubraniowe. Całe szczęście, ludzie uwielbiają takie aromaty, dlatego przy okazji będziesz mieć w szafie pięknie pachnącą zawieszkę. Co do niej włożyć? Weź lniany lub bawełniany woreczek i wypełnij go startą skórką z cytryny albo pomarańczy. Zapach cytrusów skutecznie wykurzy mole. Możesz też dodać do niego suszoną lawendę, goździki oraz miętę. Zdecyduj się tylko na jeden produkt albo połącz kilka z nich, by przygotować pięknie pachnącą kompozycję, która w mig odstraszy mole.

Więcej o: