Włóż do zmywarki skórkę z tego owocu. Sposób jest tani, niezawodny i rozwiązuje dwa problemy

Nie każdy zdaje sobie sprawę z korzystnych właściwości skórek z cytrusów. Ja od jakiegoś czasu wkładam takie resztki do zmywarki. Sprawdź, w jakim celu, a sama zaczniesz tak robić. Proste działanie rozwiązuje nieprzyjemny problem. Po co cytryna do zmywarki? Podpowiadamy.

Wiele osób wyrzuca do kosza na śmieci skórki po cytrusach — cytrynie, pomarańczy i mandarynce. Okazuje się, że nie musisz tego robić. Wykorzystaj resztki w inny sposób, a szybko sama sobie podziękujesz. Sprawdź jaki efekt przyniesie włożenie skórek do zmywarki. Niegdyś metoda mnie dziwiła, a teraz robię to regularnie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Zamiast wyrzucać, wrzuć skórkę z mandarynki do zmywarki. Szybko rozwiążesz śmierdzący problem

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że skórki z owoców cytrusowych zawierają spore ilości olejków eterycznych, które mogą przydać ci się w domu. W przypadku zmywarki działanie i efekt są bardzo proste. Jeśli włożysz niewielką ilość do pojemnika na sztućce i włączysz program, już po jednym cyklu zauważysz, że naczynia są nabłyszczone, a po zaciekach i nieestetycznych smugach nie ma śladu.

Oprócz walorów estetycznych skórka z cytrusa pozbędzie się tez nieprzyjemnych zapachów z urządzenia. Wszystko ze względu na właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Tani i ekologiczny środek jest świetnym sposobem na dezynfekcję zmywarki od środka. Jeśli chcesz, możesz, zamiast skórki, włożyć do urządzenia połowę przekrojonego owocu, jednak pamiętaj, że nie powinien mieć żadnych pestek.

Co dają cytrusy? Posprzątasz nimi wiele powierzchni

Oprócz włożenia skórek do zmywarki cytrusy przydadzą ci się również do czyszczenia wielu innych powierzchni. Na co warto zwrócić uwagę?

  • Czyszczenie piekarnika — Wlej do naczynia żaroodpornego 0,5 l wody i dodaj sok z połowy cytrusa. Umieść naczynie w piekarniku i podgrzewaj, aż woda zacznie wrzeć. Brud zostanie zmiękczony, dzięki czemu łatwo odejdzie, a brzydkie zapachy zostaną zneutralizowane.
  • Czyszczenie mikrofali — Technika jest taka sama, jak w przypadku piekarnika.
  • Czyszczenie lodówki — Przemyj urządzenie szmatką z wodą, sodą oczyszczoną i kilkoma kroplami soku z cytrusa. Możesz też umieścić w środku waciki nasączone sokiem, który zneutralizuje brzydkie zapachy.
Więcej o: