Wrzuć do bębna kilka kostek lodu. Będziesz w szoku, gdy zobaczysz efekt końcowy

Pranie nie należy do ulubionych czynności wielu osób. Niektórzy nawet śmieją się, że u nich trwa to dwa tygodnie: pierwszego dnia się pierze, drugiego suszy, a przez resztę czasu ubrania czekają na wyprasowanie i powkładanie do szafy. A co gdyby trochę sobie w tym ulżyć?

W internecie znajdziemy masę patentów, które mają nam pomóc w wielu pracach domowych. Nie inaczej jest w przypadku prania. Możemy testować rozmaite domowe środki, które mają zastąpić drogie proszki i kapsułki. Nie brakuje też podpowiedzi, jak konserwować samą pralkę i suszarkę. A czy słyszeliście o triku z kostkami lodu?

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Wrzuć kostki lodu do bębna i patrz, co się dzieje

To kolejny sposób na ułatwienie nam życia. Polega on na tym, by do bębna suszarki włożyć wyprane i wysuszone ubrania, a wraz z nimi dorzucić do środka kilka kostek lodu. Następnie ustawiamy najwyższą temperaturę i włączamy program odświeżania. Po kilkunastu czy kilkudziesięciu minutach nasze pranie będzie wyprasowane. To brzmi nieprawdopodobnie? Skądże znowu!

To ma prawo działać?

Cały trik polega na tym, że kostki lodu roztapiają się i woda zaczyna parować, podczas gdy pranie wiruje w bębnie. Wilgoć i stały ruch sprawiają, że z prania znikają zagniecenia. Najważniejsze, by wyjąć już wyprasowane rzeczy od razu po zakończeniu programu i poskładać je lub powiesić na wieszakach. W przeciwnym razie jesteśmy w punkcie wyjścia. Podobnie działa patent turystyczny, gdy na wyjazd zapomnieliśmy zabrać żelazka. Wtedy ubranie, które chcemy założyć, wieszamy na wieszaku i zostawiamy w łazience, a sami bierzemy gorący prysznic. W tym przypadku za sukces odpowiada współpraca wilgoci i grawitacji.  

Trik z kostkami lodu zdecydowanie pomoże wszystkim tym, którzy wolą odkurzyć pustynię, niż zabierać się za prasowanie ubrań. W końcu nie każdy jest fanem rozstawiania deski do prasowania, szukania gniazdka, by podpiąć żelazko, a potem spędzenia kilkudziesięciu minut na prasowaniu wszystkich ciuchów.

Więcej o: