Obok tego drzewa nikt nie przejdzie obojętnie. Wydaje charakterystyczny dźwięk. Rozpoznasz od razu

Zachwyca pięknym wyglądem i doskonale dopasuje się do charakteru każdego ogrodu. Liście tego drzewa poruszane wiatrem wydają też ciekawy, charakterystyczny dźwięk. Choć zyskuje na popularności, nadal trudno je dostać. Jak jednak o nie dbać, kiedy już zdecydujemy się mieć jarząb brekinię?

Jarząb brekinia to piękne drzewo, obok którego trudno przejść obojętnie. Przyciąga wzrok i fantastycznie się prezentuje. Niedługo zbliża się najlepszy okres na sadzenie takich drzew, więc jeśli masz ochotę wzbogacić nimi ogród, poszukaj sadzonek. Każdy od razu ci ich pozazdrości.

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

To charakterystyczne drzewo może być w twoim ogrodzie. Jarząb brekinia jest naprawdę wyjątkowy

Jarząb brekinia od razu przyciąga nie tylko wzrok. Wszystko dlatego, że liście drzewa wydają charakterystyczny, ciekawy dźwięk. To brzęczenie, które od razu zwraca uwagę, kiedy tylko przechodzi się w pobliżu. Nie są to jednak jedyne cechy charakterystyczne. Jarząb brekinia doskonale się też prezentuje. Ma duże, zielone liście o trójkątnym, pikowanym kształcie, a jego gałęzie uginają się od dużych, brunatnych owoców. Jarząb brekinia ma również piękne kwiaty, które wyglądają, jakby zostały obłożone filcem. Drzewo to zyskuje na popularności i można spotkać je coraz częściej w wielu parkach oraz ogrodach. I nic dziwnego, ponieważ jest niezwykle łatwe w uprawie.

Jarząb brekinia w ogrodzie. Jak dbać, by fantastycznie się prezentował?

Choć brekinia zyskuje na popularności, nadal bywa trudno dostępna. Wszystko dlatego, że rozmnaża się je dopiero od kilkunastu lat. Jeśli jednak trafi do naszego ogrodu, zachwyci wszystkich. Przede wszystkim dlatego, że jest to drzewo, które nie wymaga szczególnej uwagi. Możesz o nim na jakiś czas zapomnieć, a i tak będzie pięknie oraz zdrowo rosło. Brekinia preferuje słoneczne stanowiska, jednak rozwinie wszędzie. Nie przeszkadzają jej również trudne warunki glebowe, choć na glinianym podłożu może mieć wiele trudności. Bardzo rzadko jest też ofiarą szkodników. Najczęściej spotkamy na niej przędziorki. Brekinia fantastycznie też znosi zimy, podczas których nie trzeba jej nawet okrywać. Zbliża się też właśnie najlepszy termin na sadzenie takich drzew, ponieważ przypada na październik oraz listopad.

Więcej o: