Tak polska reprezentacja potraktowała księcia Harry'ego. Początkowo był w szoku

Jakiś czas temu książę Harry świętował swoje 39. urodziny. Z tej okazji gościł w różnych miejscach - zjawił się m.in. w niemieckim Dusseldorfie w towarzystwie swojej żony. Para uczestniczyła w kolejnej edycji Invictus Games - wówczas wydarzyło się coś, co zupełnie ich zaskoczyło. Wszystko przez gest polskiej reprezentacji.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ze względu na napiętą sytuację z resztą brytyjskiej rodziny królewskiej, książę Harry nie doczekał się hucznego przyjęcia i dziesiątek życzeń od krewnych. Wręcz przeciwnie - z doniesień zagranicznej prasy wynika bowiem, że rodzina zupełnie zapomniała o jego 39. urodzinach. W takiej sytuacji tym bardziej gest polskiej reprezentacji podczas kolejnej edycji Invictus Games stał się dla niego istotny. 

Zobacz wideo Co Brytyjczycy sądzą o nowej królowej Camilli oraz o zachowaniu Meghan i Harry'ego? [SONDA]

Rodzina królewska zapomniała o urodzinach księcia Harry'ego?

Stosunki między księciem Harrym a resztą brytyjskiej rodziny królewskiej od dłuższego czasu są napięte. Wszystko przez kontrowersyjną autobiografię royalsa pod tytułem "Spare", która odbiła się echem medialnym na całym świecie. Harry w swojej książce postanowił bowiem napisać wprost o pewnych skandalicznych sytuacjach, jednocześnie rzucając poważne oskarżenia w kierunku brytyjskiej rodziny królewskiej.

Opinia publiczna znała już część z nich - wszystko za sprawą wyemitowanego w grudniu miniserialu "Harry i Meghan". Para opowiedziała w nim o doznanych krzywdach, wywołując falę kolejnych kontrowersji. Biorąc pod uwagę wszystkie te fakty, można się było domyślać, że członkowie rodziny królewskiej zapomną - lub nie będą chcieli pamiętać - o urodzinach Harry'ego. 

Polska reprezentacja zaskoczyła księcia Harry'ego

Okazuje się jednak, że nie wszyscy zapomnieli o urodzinach syna króla Karola i księżnej Diany, który 15 września wybrał się do niemieckiego Düsseldorfu. Wówczas odbywała się tam kolejna edycja Invictus Games; to międzynarodowe igrzyska żołnierzy i weteranów. Największym zaskoczeniem okazał się jednak gest polskiej reprezentacji. Drużyna - chcąc uczcić 39. urodziny royalsa - chórem zaśpiewała mu polskie "Sto lat". Gest ten początkowo zaskoczył księcia, jednak po chwili wywołał szeroki uśmiech na jego twarzy.

Więcej o: