Ta roślina wygląda jak królicze uszy. Zimą wystarczy podlewać ją raz na miesiąc

Najbardziej urocza odmiana sukulentów podbija serca polskich ogrodników. Jest malutka, rozkoszna i wyglądem przypomina królicze uszy. Jak ją pielęgnować, aby zdrowo rosła?

Monilaria obconica pochodzi z Afryki. Jak większość sukulentów jest prosta w uprawie i świetnie sprawdza się jako roślina dla początkujących ogrodników. Oryginalny wygląd sprawił, że jest coraz chętniej uprawiana w polskich domach. Charakteryzuje się grubym pędem, z którego wyrastają zielone liście, przez co wyglądają jak uszy królika. Podpowiadamy, jakie wymagania ma sukulent-królik i jak należy go pielęgnować.

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Ten uroczy sukulent wygląda jak królicze uszy. Jak go pielęgnować, aby zdrowo rósł?

Monilaria obconica jest odporna na minusowe temperatury, ale raczej powinnyśmy hodować ją jako roślinę doniczkową, ponieważ idealną temperaturą wzrostu jest od 20 do 25 stopni Celsjusza. W niższych temperaturach roślina hamuje metabolizm i będzie wolniej rosła. Idealnym miejscem dla sukulenta będzie nasłonecznione stanowisko z dużym przepływem powietrza. Najlepiej będzie rósł na mieszance ogrodowej zmieszanej z piaskiem w proporcji 3:1. Nie wymaga częstego podlewania. Wystarczy robić to latem raz na tydzień, zimą zaś raz na miesiąc. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl  

Pielęgnacja monilarii obconici. Pamiętaj, aby co jakiś czas wymieniać podłoże

Roślina nie ma szybkiego tempa wzrostu, ale aby prawidłowo się rozwijała, warto, co jakiś czas wymienić jej podłoże, aby zapewnić składniki do prawidłowego wzrostu. Dno doniczki warto wypełnić keramzytem, napełnić ją ziemią, pamiętając, aby nie wypełniać jej do końca, a zachować przestrzeń około 5 centymetrów od górnej krawędzi doniczki. Po włożeniu rośliny do ziemi uzupełniamy doniczkę piaskiem i kamyczkami. 

Więcej o: