Colę wymieszałam z płynem do mycia naczyń. Efekt? Do tej pory nie mogę uwierzyć

Istnieje wiele domowych trików na czyszczenie różnych powierzchni. Coraz częściej stawiamy na naturalne środki, nie wiedząc, że skutecznym preparatem czyszczącym może być... napój typu cola, który co jakiś czas spożywamy. Dzięki prostemu trikowi piekarnik zalśni czystością na długo.

Czyszczenie drzwiczek piekarnika jest trudne i czasochłonne. Wszystko przez szybko osiadający i zastygający na powierzchni tłuszcz, który ścieka z przygotowywanych potraw. Niektórzy stawiają na mozolne szorowanie, jednak zamiast tego sprawdzi się zupełnie inny sposób. Przetrzyj tą mieszanką drzwiczki od piekarnika, a już zawsze będziesz tak sprzątać. Jak wyczyścić piekarnik? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Jak wyczyścić piekarnik? Wystarczy ulubiony napój i płyn do mycia naczyń

Na Instagramie @jessis_lifestyle_diary jakiś czas temu zobaczyłam nagranie przedstawiające trik na czyszczenie drzwiczek piekarnika przy pomocy coli i płynu do mycia naczyń. Autorka nagrania najpierw wlała do napoju kilka kropli detergentu, a później gotową mieszanką wyszorowała powierzchnię. Na filmiku można zauważyć, że już po chwili zalśniła czystością.

 

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy internautów, którzy skomentowali zaprezentowaną metodę.

Myślę, że jest to spowodowane kwaskiem cytrynowym zawartym w coli. Może kwasek cytrynowy i płyn do mycia naczyń też się sprawdzi.
Idealnie. Mój piekarnik jest teraz całkowicie czysty.
Wyczyści naprawdę brudne i przypalone powierzchnie.
Cóż, muszę spróbować.

Czym wyczyścić brudną szybę w piekarniku? Postaw na domowe mieszanki

Oprócz triku z colą i płynem do naczyń możesz też wykorzystać do czyszczenia drzwiczek z piekarnika inne mieszanki. Na co warto postawić?

  • Soda oczyszczona. Zmieszaj ją z wodą, by utworzyć gęstą pastę i rozprowadź produkt na brudnej szybie w piekarniku. Poczekaj około 30 minut i zmyj mieszankę. W razie potrzeby powtórz działanie.
  • Tabletka do zmywarki. Włóż ją do naczynia żaroodpornego wypełnionego wodą. Umieść naczynie w nagrzanym piekarniku i odczekaj około 1 godzinę. Wyłącz urządzenie, a gdy preparat lekko ostygnie, wykorzystaj go do czyszczenia zarówno drzwiczek, jak i reszty piekarnika. Brud powinien odchodzić bez większego problemu.
Więcej o: