Do kiedy można siać trawę jesienią? Po tym terminie nic z niej nie wyrośnie

Do kiedy można siać trawę? Termin ma ogromne znaczenie. Jeśli wysiejemy trawę zbyt późno, nie zdąży ona ukorzenić się przed przymrozkami. Sprawdź, kiedy najlepiej to zrobić, aby na wiosnę cieszyć się zielonym dywanem.

Jesień to świetny czas na zakładanie trawnika, ale nie każdy wie, do kiedy można siać trawę, aby zdążyć przed zimą. Podpowiadamy, co zrobić, aby wyhodować soczyście zielony trawnik, którego pozazdroszczą nam sąsiedzi.

Zobacz wideo Plama z trawy? To nie problem! Wystarczą dwa składniki

Do kiedy można siać trawę? Jeszcze masz czas, ale lepiej się pospiesz

Trawnik jest wizytówką naszego domu i ogrodu, dlatego tak wiele z nas chciałoby, aby pięknie i zdrowo rósł. Nie tylko należy o niego odpowiednio dbać, ale także wysiać go we właściwym terminie. Zastanawiasz się, do kiedy można siać trawę jesienią? Otóż najlepiej zrobić to pod koniec lata lub na początku jesiennego okresu, czyli do pierwszej dekady października, kiedy temperatura na zewnątrz jeszcze nie jest ujemna. Trawa zdąży wówczas wykiełkować i ukorzenić się przed przymrozkami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zrób to, zanim wysiejesz trawę. Nie popełniaj tego błędu, a wykiełkuje już po 7 dniach

Przed wysiewem trawy, należy zrobić kilka rzeczy, aby przygotować odpowiednio podłoże. Przekop ziemię i usuń z niej wszystkie chwasty oraz kamienie. Następnie wyrównaj glebę, a tuż przed wysiewem ją spulchnij. Najlepiej, aby była to ziemia kwasowa, żyzna i przepuszczalna. Jak wysiewać nasiona? Umieść je na głębokości od 0,5 do 1 cm i przykryj cienką warstwą gleby. Aby trawa wyrosła bujna i zielona, obficie ją podlewaj. Najlepiej robić to rano i wieczorem, a powinna wykiełkować po tygodniu. Na 100 metrów kwadratowych należy przeznaczyć od 3 do 5 kilogramów nasion. Pamiętaj, aby nie wysiewać trawy w deszczowy dzień, bo padające krople sprawią, że nasiona wnikną w glebę i trudniej będzie im wykiełkować.

Więcej o: