Jak zrzucić 2,5 kg w 3 dni? Dieta z lat 70.: "Możesz wypić butelkę dziennie"

Diety odchudzające cieszą się ogromną popularnością od wielu dekad. Choć dziś mamy dość dużą wiedzę na temat tego, jaki sposób żywienia jest najlepszy, sporo osób wciąż rzuca się na bardzo restrykcyjne przepisy. Jednak to, co polecano kobietom w latach 70., sprawia, że ludzie łapią się za głowę.

Chyba nie ma kobiety, która nigdy nie próbowała żadnej diety. Obecnie do wyboru mamy ich całą gamę. Niektóre opierają się na eliminacji poszczególnych lub wręcz większości produktów - zapewne każdy słyszał o diecie sokowej. Wiele zakłada zaś samo zmniejszenie liczby kalorii, niezależnie od tego, co jemy. Tu oczywiście ma jednak znaczenie to, by jedzenie było wartościowe. Można przez cały dzień jeść tylko czekoladę i kalorie będą się zgadzały - ale czy to zdrowe i korzystne dla organizmu? Niekoniecznie. A co powiecie na to, by przez cały dzień pić wino?

Zobacz wideo Agata Młynarska przez chorobę musiała zmienić dietę. Niektórych produktów w ogóle nie może spożywać

"Możesz wypić butelkę dziennie"

W latach 70. na łamach magazynu Vogue opublikowano dietę, która odbiła się głośnym echem zarówno tych kilka dekad temu, jak i obecnie. Stało się to nie tylko za sprawą krótkiego jej trwania oraz utraty kuszącej liczby kilogramów. Najbardziej interesujące jest jedzenie, jakie ta dieta dopuszcza. Nie ma go wiele, bo w rozpisce znajdują się zaledwie cztery rzeczy. 

 
  • Śniadanie: 1 jajko na twardo, lampka wina (wytrawnego, najlepiej Chablis), czarna kawa
  • Obiad: 2 jajka na twardo lub w koszulce, 2 lampki wina, czarna kawa
  • Kolacja: 150 g steka z dodatkiem pieprzu i soku z cytryny, resztka wina, która została w butelce (możesz wypić butelkę dziennie), czarna kawa

"Stosujcie tę dietę, a przestaniecie przejmować się swoją figurą (i wszystkim innym)"

Helen Gurley Brown, autorka diety, zalecała, by stosować ją w weekend i raczej pozostać wtedy w domu, ponieważ możemy być osłabieni. Patrząc na produkty, które można spożywać, słowo "osłabiony" wydaje się mocnym niedopowiedzeniem. Jajka, które są bogate w siarkę, tłuste czerwone mięso i kawa pobudzająca perystaltykę jelit - to połączenie zdecydowanie nie należy do najłagodniejszych dla naszego przewodu pokarmowego, w szczególności dla wątroby. No i ta butelka wina...

Rozpiska pojawiła się na instagramowym profilu lostinhistorypics, gdzie od razu pojawiła się cała fala komentarzy. Większość osób zdecydowanie ją wyśmiała. Nie ma się co dziwić. Posiadając obecną wiedzę na temat odżywiania, trudno się nie uśmiechnąć, widząc zalecenia autorki.

To brzmi raczej jak sposób na szybkie uszkodzenie wątroby
Cała ta strata kilogramów polega na utracie wody przez to wino
Stosujcie tę dietę, a przestaniecie przejmować się swoją figurą (i wszystkim innym)
O mój boże, po takiej diecie gazy muszą być legendarne i zabójcze

- czytamy w komentarzach.

Więcej o: