Epipremnum gubi liście? Wystarczy łyżka tego produktu. Zadziała jak naturalny doping

Epipremnum nie jest rośliną wymagającą, ale żeby pięknie rosła, warto zastosować się do kilku wskazówek. Podpowiadamy, jak pielęgnować tę roślinę, aby wykształciła duże i rozłożyste liście.

Epipremnum stanowi wspaniałą ozdobę mieszkania, ale zdarza się, że mimo podlewania i pielęgnacji słabo rośnie, a liście są małe i kiepsko wykształcone. Sprawdź, co zrobić, aby roślina uginała się od nowych i zdrowych liści.

Zobacz wideo

Jak dbać o epipremnum? Zwróć uwagę na liście

Epipremnum to roślina pochodząca z Wysp Salomona. Jest pnączem, które charakteryzuje się oryginalnym ulistnieniem w kremowo-żółte smugi i sercowatym kształtem blaszki. Roślina prezentuje się znakomicie, a wyposażona w podporę może tworzyć zachwycające kaskady. Najlepiej rośnie na podłożu żyznym, lekko kwaśnym i przepuszczalnym. Wskaźnikiem kondycji epipremnum są liście. Jeśli są one kiepsko wybarwione i małe, oznacza to, że roślina stoi w niewłaściwym miejscu. Im większy dostęp do światła, tym liście będą miały ciekawsze ubarwienie. Pamiętaj jednak, aby nie stawiać jej w bezpośrednim słońcu, bo może dojść do poparzenia. Epipremnum nie lubi nadmiaru wody, a jeśli dojdzie do przelania, liście mogą zacząć żółknąć i opadać. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy nawóz do epipremnum. Przygotujesz go z fusów po kawie

Jeśli epipremnum zaczęło marnieć, a liście żółknąć, warto wspomóc roślinę, aby odbiła. W tym celu nie musimy udawać się do sklepu ogrodniczego. Domowy nawóz możemy przygotować samodzielnie. Wystarczy, że przygotujemy fusy po zaparzonej kawie i zalejemy je wodą (1 łyżka fusów na 1 szklankę wody). Odstawiamy mieszankę na 10 minut, a potem podlewamy roślinę. Zabieg powtarzamy co 2 tygodnie. Roślina odbije, a liście znów będą zachwycać ubarwieniem.

Więcej o: