Weź z kuchni i przekrój na pół. Usuwanie tłustych plam z szafek jeszcze nigdy nie było łatwiejsze

Czyszczenie szafek kuchennych to zazwyczaj długie i pracochłonne zajęcie. Szorowanie zaschniętych plam i zacieków potrafi zirytować każdego. Z pomocą przychodzi pewien trik, dzięki któremu sprzątanie nie będzie już tak nieprzyjemne.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

W sklepach znajduje się mnóstwo specjalistycznych środków do sprzątania. Zastanawiamy się jednak, czy nie wpłyną one negatywnie na wygląd szafek i ich nie uszkodzą. Jeśli nie chcesz ryzykować, w pierwszej kolejności wykorzystaj naturalne metody i produkty, które na pewno masz w domu. Są skuteczne, ekologiczne i nie musisz się martwić o ich skład.

Zobacz wideo

Jak usunąć brud z szafek kuchennych? Nie potrzebujesz drogich specyfików

Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się plam i śladów palców z szafek w kuchni, wypróbuj uniwersalną mieszankę. W 0,5 litra wody rozpuść 2 łyżki sody oczyszczonej i dokładnie wymieszaj. Zamocz ściereczkę, odciśnij i przetrzyj meble. Zamiast takiej mieszanki możesz też nasypać trochę sody na wilgotną szmatkę i umyć szafki. Bardzo dobrze sprawdzi się mikstura na bazie wody i płynu do naczyń. Do miski ciepłej wody wystarczy dodać dwie łyżki płynu, wymieszać, zamoczyć gąbeczkę i umyć szafki. Po zabrudzeniach nie będzie śladu.

Czym czyścić fronty szafek? Sięgnij po jedno warzywo

Zaskakującym, ale niezwykle skutecznym sposobem na czyszczenie szafek kuchennych jest użycie ziemniaka. Z tej metody korzystały dawno temu nasze babcie. Przekrój ziemniaka na pół i jedną z połówek pocieraj tłuste ślady. Podobne działanie ma woda po ugotowanych ziemniakach, którą też możesz umyć meble w kuchni. Ziemniak przyda się również w czyszczeniu luster i okien, zardzewiałych noży oraz sztućców. Żeby pozbyć się rdzy, należy wbić nóż w ziemniaka i zostawić na 20 minut. Sztućce włóż na godzinę do posolonej wody po gotowaniu ziemniaków. Od razu odzyskają dawny wygląd.

Więcej o: