Prawdopodobnie cały czas źle korzystałaś z durszlaka. Jest inny sposób! "To ma sens"

Czasami od lat korzystamy z różnych przedmiotów w określony sposób, a dopiero później dowiadujemy się, że popełniamy błąd. Tak może być również w przypadku durszlaka. Zastanów się, w jaki sposób ty z niego korzystasz. Prawdopodobnie popełniasz popularny błąd i robisz to zupełnie inaczej.

Durszlak zwany również sitkiem to narzędzie kuchenne, z którego korzystamy regularnie. W sklepach dostępne są różne rodzaje tego typu produktów, lecz każdy z nich wykorzystujemy w określony sposób. Nie wszyscy jednak robią to tak, jak trzeba, o czym możemy się przekonać, oglądając jeden z filmików na Instagramie. Pokazano tam alternatywne użycie durszlaka, o którym mało kto wie.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak odcedzić makaron? Nie każdy używa durszlaka w ten sam sposób

Na profilu @tilana.fashion_ na Instagramie znajdziemy wiele sprytnych domowych sposobów. W jednym z materiałów pokazano, jak powinno używać się durszlaka. Wcale nie należy stawiać go w zlewie i przelewać przez niego wodę z makaronem. Okazuje się, że durszlak powinno umieścić się w garnku i w taki sposób przechylić go z garnkiem, by pozbyć się wody. Makaron wtedy zostanie w garnku, a my wyeliminujemy ryzyko związane z tym, że jakieś pojedyncze kawałki wypadną do zlewu podczas odcedzania. Osoby, które wypróbowały ten sposób, chwalą go w komentarzach pod udostępnionym materiałem.

To ma sens.
Zawsze tak robię, jest mi łatwiej, nie parzę się i żaden makaron nie wpada do zlewu.
Genialne!
Robię tak samo.
To jest oczywiste...
 

Czym odcedzić makaron, jeśli nie mamy sitka? Jest pewien sposób

Jak jednak odcedzić makaron, gdy nie mamy do dyspozycji durszlaka? Wówczas warto wykorzystać dwa sprytne triki. Jeśli chcemy odcedzić większy makaron np. taki w kształcie rurek lub kokardek, wystarczy nałożyć pokrywkę na garnek. Zrób to w taki sposób, by zrobić niewielką przerwę, przez którą wyleci woda, gdy przechylisz garnek. Jak jednak oddzielić makaron od wody, kiedy mamy do czynienia z drobnym produktem? Wówczas z pomocą przychodzi czysta, bawełniana ściereczka. Przykryj nią garnek i wylej wodę. Makaron zostanie wtedy na materiale i nie wpadnie nam do zlewu.

Więcej o: