Jak się modlić? Ksiądz zwraca uwagę na jedno. "Praktyczna wskazówka"

Dla wielu wierzących osób modlitwa to bardzo ważny element codzienności. Czasami jednak w natłkoku obowiązków brakuje im na to czasu. Pewien popularny w mediach społecznościowych ksiądz postanowił im pomóc.

TikTok to aplikacja, która od kilku lat cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Możemy znaleźć na niej różnorodne treści. To m.in. tutoriale makijażowe i pielęgnacyjne, poradniki kulinarne i rodzicielskie. Bardzo popularne w ostatnim czasie są także filmy autorstwa księży. Jednym z takich twórców jest ksiądz David Michael Moses ze Stanów Zjednoczonych, który udziela się jako @fatherdavidmichael.

Zobacz wideo Wiemy, gdzie Kasprzyk weźmie ślub i kto go udzieli

Jak się modlić? Ksiądz dzieli się wskazówkami

Niedawno duchowny podzielił się ze swoimi widzami praktyczną wskazówką dotyczącą tego, jak się modlić. Jego film ma na celu pomoc osobom, które nie mają na to czasu. - Praktyczna wskazówka modlitewna: nie pozwól, by wizja "idealnej modlitwy" powstrzymała cię od modlitwy dobrej - napisał ksiądz Dawid Michael Moses. 

Ksiądz: Całkowicie to rozumiem

Duchowny zdaje sobie sprawę z faktu, że wierni nie zawsze mają czas na modlitwę. Zawsze znajdzie się coś, co ją utrudni. - Jesteś zajęty, w domu jest głośno, w kościele za zimno, jesteś senny. Całkowicie to rozumiem. Nie pozwól jednak, by fakt, że twoje życie modlitewne nie jest idealne, powstrzymał cię od zaangażowania w prawdziwą relację ze Stwórcą - stwierdził ksiądz. Kapłan poradził także, jak modlić się mimo złych warunków zewnętrznych, zmęczenia czy niechęci. Jego zdaniem warto odpowiednio wcześniej wyznaczyć czas na modlitwę w ciągu dnia. I przede wszystkim nie należy przejmować się tym, że nie wyglądało to tak idealnie, jakbyśmy chcieli.

 

Więcej o: