Jak długo można nosić piżamę bez jej prania? Ekspertka ostrzega

Chłodne dni i ciepłe piżamy idą ze sobą w parze. Jesienią chętnie wybieramy do spania ubrania, które otulają nas w chłodne wieczory i poprawiają komfort snu. Wiele osób zapomina jednak, że piżama, jak każdy inny element garderoby, powinna być często prana. Ekspertka w rozmowie z "The Sun" powiedziała wprost, ile można nosić piżamę bez jej prania.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Nie ma to jak wygodna i ciepła piżama w chłodny, jesienny wieczór. O ile jest wyprana. Neha Pathak w rozmowie z "The Sun" zwróciła uwagę na fakt, że na piżamie osadzają się wszelkie nieczystości z naszej skóry, a także ze środowiska. "Zbierają pot, sebum, martwe komórki skóry oraz potencjalne alergeny i bakterie, które mogą się następnie namnażać" - podkreśliła.

Zobacz wideo

"Trzeba ją regularnie prać"

Ekspertka zaznaczyła, że piżama wymaga regularnego prania i choć początkowo zaznaczyła, że to, jak często będziemy to robić, zależy od indywidualnych preferencji, później doprecyzowała: po jednym lub maksymalnie trzech użyciach. Dodała, że w przypadku osób, które pocą się w nocy, powinna być zmieniana każdego dnia.

"Pamiętaj, że cały ten pot, łój i inne wydzieliny organizmu mogą się gromadzić i stać się pożywką dla bakterii i grzybów, które mogą wejść w kontakt ze skórą" - ostrzegła. Poza tym ubranie może po prostu brzydko pachnieć i zmniejszać komfort snu.

Kichanie i katar przez całą noc

Neha Pathak dodała, że na piżamie gromadzą się roztocza, które mogą przyczyniać się do kichania i kataru przez całą noc. Wiele osób przechowuje piżamę pod poduszką. Ekspertka podkreśla, że to błąd. Powinno się ją trzymać w szufladzie lub szafie. "Jeśli to możliwe, zsynchronizuj cykle prania i noszenia piżamy ze swoim partnerem, rodziną lub współlokatorami, aby zapobiec przepełnieniu kosza na pranie" - dodała. 

Więcej o: