Zapomnij o żmudnym odkurzaniu. Te nowoczesne urządzenia wszystko zrobią za ciebie

Technologia idzie naprzód również w dziedzinie sprzątania. Pojawia się coraz więcej urządzeń, które mają nam ułatwić zachowanie porządku w domu i to bez naszego wysiłku. Roboty sprzątające są idealnym przykładem. Czyszczą podłogi oraz dywany, a my możemy w tym czasie odpoczywać. Porządne urządzenia można znaleźć w ofertach różnych marek.

Roboty sprzątające: rewolucja w sprzątaniu

Odkurzanie to czynność, którą nie każdy lubi, a jest niestety typowym obowiązkiem domowym. Z pomocą przychodzą jednak nowoczesne urządzenia, które wszystko zrobią za nas. Mowa oczywiście o robotach sprzątających, które samodzielnie czyszczą podłogi i to w całym mieszkaniu lub domu. Życie, dzięki nim jest prostsze i na pewno można zaoszczędzić sporo własnego czasu.

Roboty sprzątające przydają się szczególnie w dużych domach i mieszkaniach, których samodzielnie sprzątanie zajmuje dużo czasu. To także idealny wybór dla właścicieli kotów i psów. Takie urządzenia znajdziemy w ofertach wielu marek. Różnią się cenami, a także ilością funkcji i stopniem zaawansowania. Mogą to być np. roboty sprzątające z funkcją mopowania, z dwoma szczotkami i inne.

Robot sprzątający do 1500 zł

Roboty sprzątające mają różne ceny, a takie ze średniej półki kosztują czasem nawet mniej niż 1500 zł. Przykładem jest urządzenie marki Ecovacs. Moją uwagę zwrócił model Deebot Ozmo N8 Pro. To nowoczesny robot sprzątający z mopowaniem.

robot sprzątający Ecovacsrobot sprzątający Ecovacs fot. avans.pl

Ma technologię mapowania opartą na laserze, która tworzy mapę otoczenia i plan czyszczenia. Robot wykrywa zmianę nawierzchni, na podłodze włącza mopowanie, a na dywanie zwiększa siłę ssania. Ma także różne rodzaje czyszczenia, w zależności od rodzaju podłogi. Dodatkowo ma inteligentne czujniki, które wykrywają zbliżanie się do schodów, co chroni przed upadkiem. Oczywiście działa z aplikacją sterującą.  

Nowoczesne roboty do sprzątania

Nowoczesnego robota sprzątającego ma w swojej ofercie również Samsung. Model Jet Bot VR30T80313W/GE został wyposażony w filtr HEPA. To robot sprzątający z bazą, do której automatycznie powraca po każdym czyszczeniu. Automatycznie dostosowuje moc do czyszczonej powierzchni, ma samoczyszczącą się szczotkę z antystatycznego srebra oraz liczne funkcje smart. 

robot sprzątający Samsungrobot sprzątający Samsung fot. avans.pl

Urządzeniem sprzątającym z wyższej półki cenowej (ponad 2000 zł) jest z kolei robot Miele Scout RX3 Runner. To robot sprzątający z kamerą, a nawet dwiema, które umieszczone są z przodu robota. To funkcja, która przyda się gdy jesteś np. poza domem i chcesz sprawdzić stan sprzątania. Można nim sterować nie tylko za pomocą aplikacji, ale też pilota. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na Gazeta.pl

robot sprzątający Mielerobot sprzątający Miele fot. avans.pl

Więcej o: