O tych kurtkach się nie zapomina. Znane marki sprzedają je od 45,99 zł. Uniwersalne i bardzo wygodne

Kiedyś zarezerwowane tylko dla wybranych. Dziś zdobywają serca wielbicieli mody, którzy mogę uzupełniać nimi stylizacje w każdym stylu i o każdej porze roku. Projektantom nie kończą się pomysły na nowe odsłony tych kurtek.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bomberka - z jednej strony klasyczna i nienaruszalna w swym kroju, z drugiej mający potężny potencjał modowy, co udowadniają rokrocznie kolejne kolekcje zarówno światowych domów mody, jak i inspirujących się nimi popularnych sieciówek. Jakie "kurtki lotników" oferują obecnie marki?

Ta bomberka jest idealna na sezon przejściowy. W dodatku nie odbiega od trendów!

Przeglądając aktualną ofertę bomberek w sieciówkach, można natknąć się na tę perełkę z Mohito. Jej fenomen tkwi w prostocie połączonej z przemyślanymi modowymi rozwiązaniami. Przede wszystkim projektant zdecydował się na fason niesłabnącej na popularności kurtki typu bomber, ale wydłużył jej klasyczną długość. W takiej wersji świetnie sprawdzi się podczas jesiennych, chłodniejszych wieczorów. Co więcej, jest też pikowana, a to oznacza, że wpisuje się w modę, którą będziemy widywać na ulicach coraz częściej, wraz z ochładzającą się aurą.

Bomberka na chłodniejsze wieczoryBomberka na chłodniejsze wieczory fot. sinsay.com

Rozświetl swój look! Tą bomberką wygrasz z nudą i monotonią stylizacji

Świetną bomberkę oferuje też Reserved. Podobnie jak ta z Mohito, sięga do połowy ud, co czyni ją doskonałą na sezon przejściowy. Wysoką notę zyskuje też ze względu na beż, który będzie niesłabnącą barwą nadchodzącej jesieni. Twarz przy tym kolorze od razu wygląda na bardziej rozświetloną, większość odcieni dobrze się z nim komponuje, dlatego można go wykorzystywać w różnych konfiguracjach. Ten konkrety model dodatkowo wyróżnia się wykończeniem - ściągacze przy dole kurtki, kołnierzyku oraz rękawach są dość szerokie i finezyjnie marszczone, co dodaje tej kurtce nieco elegancji. Jak widać, dzięki temu dobrze wygląda także ze szpilkami.

Beżowa bomberkaBeżowa bomberka fot. reserved.com

Z kurtki pilota do dopełnienia plisowanej spódnicy. To dowód na jej uniwersalność

O bomberkach świat usłyszał po raz pierwszy podczas I wojny światowej. Wtedy zostały one zaprojektowane z myślą o zapewnieniu ciepła amerykańskim pilotom. Dziś kurtka ma niekończące się możliwości, co pokazuje jej projekt dostępny w Reserved. Zrezygnowano z ciężkiego materiału oraz przyległego dołu na rzecz prostej, delikatnej, lekkiej formy o jasnooliwkowej barwie. Choć w rzeczywistości jest bomberką, to niektórym może jej nawet nie przypominać. Jaki jest tego efekt? Okazuje się, że "kurtka pilota" idealnie może korespondować też ze zwiewną spódnicą.

Lekka bomberkaLekka bomberka fot. reserved.com

Więcej o: