Spryskaj tym listwy przypodłogowe. Domowy środek wyżre cały brud na dobre

Na listwach przypodłogowych często zbiera się kurz i brud. Na szczęście istnieje sprytny patent, aby je wyczyścić. Zamiast szorować listwy, wypróbuj ten trik, dzięki któremu oszczędzisz sporo czasu.

Jak wyczyścić listwy przypodłogowe? Kiedy osiądzie na nich kurz albo błoto, wyglądają nieestetycznie. Warto więc regularnie je czyścić, ale jest to dość czasochłonne zadanie. Na szczęście znamy sprytny sposób, aby ułatwić sobie ten proces. Wystarczy mieszanka tych produktów, a czyszczenie listew będzie proste jak bułka z masłem.

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Domowy płyn czyszczący. Zmieszaj, spryskaj i wytrzyj do sucha, a listwy będą lśnić jak nowe

Listwy przypodłogowe możesz wyczyścić domową mieszanką. Przygotujesz ją samodzielnie w kilka minut. Listwy będą lśnić, a w domu będzie unosił się świeży zapach. Do przygotowania mieszanki czyszczącej potrzebujesz: szklanki wody, łyżeczkę soku z cytryny oraz dwie łyżki płynu do płukania. Wymieszaj składniki i przelej do butelki z atomizerem. Teraz wystarczy, że spryskasz brudne listwy, odczekasz kilka sekund, a potem wytrzesz je suchą szmatką. To wszystko! Dzięki zawartości soku z cytryny domowy płyn czyszczący rozpuści nawet zaschnięty i trudny do usunięcia brud. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić listwy przypodłogowe? Nie rób tego na mokro, bo je zniszczysz

Pamiętajmy, aby nie czyścić listew na mokro — mocno nasączoną gąbką lub ociekającą wodą szmatką, bo w kontakcie z wilgocią szybciej będą się niszczyć. Najlepiej zastosować ściereczki z mikrofibry, aby mieć pewność, że listwy się nie porysują. W przypadku listew przypodłogowych drewnianych należy użyć środków czyszczących przeznaczonych do mycia drewna lub paneli, ponieważ w innym wypadku możemy naruszyć ich delikatną strukturę.

Więcej o: