Jak doczyścić pożółkłe ramy okienne? Zmieszaj z wodą i nałóż na plamy. Okna znów będą śnieżnobiałe

Jak wyczyścić żółte ramy okienne? Niestety okna ze sztucznego tworzywa mają tendencję do żółknięcia i aby uniknąć nieestetycznego nalotu, należy regularnie je czyścić. Podpowiadamy, jak usunąć przebarwienia sprawdzonym sposobem.

Ramy okienne powinno się regularnie czyścić, ale proces ten bywa czasochłonny i żmudny. Warto również pamiętać, że okna z PCV są podatne na uszkodzenia i zarysowania. Podpowiadamy, jak usunąć żółty nalot domowymi sposobami, nie uszkadzając przy tym powierzchni. Mieszanki czyszczące przygotujesz samodzielnie w kilka minut. 

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Dlaczego ramy okienne żółkną? Powodów może być kilka

Problemem jest nieregularność. Niestety okna wykonane z PCV są podatne na zabrudzenia, a gdy są nieregularnie czyszczone, brud powoli wnika w plastik, przez co staje się coraz trudniejszy do usunięcia. Powodem plam na ramach okiennych jest także zastosowanie nieodpowiednich środków czyszczących, które ścierają warstwę ochronną z materiału. Pamiętajmy, aby w przypadku tego tworzywa nie stosować silnych detergentów ani rozpuszczalników, ponieważ zwyczajnie zniszczymy powierzchnię ramy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Domowe sposoby na pożółkłe ramy okienne. Zmieszaj, aż uzyskasz konsystencję pasty

Zamiast sięgać po chemiczne specyfiki, warto wypróbować domowe sposoby. W tym celu przyda nam się soda oczyszczona, która posiada właściwości wybielające. Wymieszaj ją z wodą, aby miała konsystencję pasty, a następnie nałóż na pożółkłe miejsca. Po upływie kilku minut ściągnij pastę miękką ściereczką lub gąbką. Innym sposobem jest zastosowanie mieszanki octu i soku z cytryny. Wymieszaj 1/2 szklanki wody z 6 łyżkami octu oraz 2 łyżkami soku z cytryny. Mieszankę przelej do butelki z atomizerem i spryskaj ramy okienne. Pozostaw na chwilę, a potem przetrzyj okno suchą szmatką lub ręcznikiem papierowym. 

Więcej o: