Wymieszaj i spryskaj kostkę brukową. Środek za grosze wypali chwasty co do jednego

Posiadanie własnego domu to ogromny komfort. Jednak wiąże się też z wieloma udrękami. Wiedzą o tym doskonale ci, którzy, by zachować schludny wygląd kostki brukowej, zabierają się za wydłubywanie z niej chwastów. Okazuje się, że można już wstać z kolan i zdjąć rękawice, bo łatwo rozprawi się z nimi domowy środek za grosze.

Chwasty wyrastające spomiędzy kostek brukowych to prawdziwa zmora wielu osób. Sprawiają, że nasz przydomowy chodnik wygląda niechlujnie. W dodatku, jeśli pozwolimy mu mocno zarosnąć, staje się nierówny, a nawet niebezpieczny. Nietrudno bowiem o potknięcia.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Wielogodzinne wyrywanie chwastów wiąże się nie tylko z bólem pleców

Najczęściej z takimi chwastami walczymy starą metodą: każdy pojedynczy chwaścik wyrywamy ręcznie, czasem posiłkując się dłutkiem czy nożykiem. Niekiedy trwa to godzinami i kończy bólem pleców, kolan i palców. Do tego dodajmy uszkodzone paznokcie i zdarty lakier. Wszystko po to, by za kilka miesięcy znów przez to wszystko przechodzić. A wystarczy wykorzystać prosty specyfik.

Wymieszaj i spryskaj kostkę brukową

Okazuje się, że aby pozbyć się chwastów z kostki brukowej, wcale nie musimy się specjalnie wysilać. Wystarczy przygotować prostą miksturę dosłownie za grosze. To, czego potrzebujemy mamy już w domu, a jeśli nie, wystarczy udać się na krótki spacer do parku albo sąsiadki. Przyda nam się bowiem ocet, płyn do mycia naczyń i liście orzecha włoskiego. Najpierw przygotowujemy napar z liści, a następnie studzimy go i mieszamy z dwoma litrami octu i odrobiną płynu do mycia naczyń. Całość przelewamy do opryskiwacza i stosujemy na chwasty wystające spomiędzy kostki brukowej. Uważamy jednak, by specyfikiem nie potraktować trawy, sąsiadującej z kostką. Chyba że jej też chcemy się pozbyć. Po 30 minutach wystarczy przetrzeć chodnik szczotką z twardym włosiem. 

Napar z liści orzecha włoskiego działa doskonale na niechciane chwasty, ponieważ jest bogaty w juglon. To substancja, którą wykorzystuje się jako bezpieczny dla środowiska zamiennik szkodliwych herbicydów. Hamuje wzrost i rozwój wielu roślin, dlatego doskonale poradzi sobie z chwastami na chodniku. 

Więcej o: