Jak pozbyć się muszek owocówek raz na zawsze? Nie potrzebujesz octu. Ten sposób "działa jak marzenie"

Zastanawiasz się, jak pozbyć się z domu muszek owocówek raz na zawsze? Na szczęście istnieje skuteczne domowe rozwiązanie pozwalające pozbyć się w domu irytujących muszek. Efekty będą widoczne już po 24 godzinach.

Podobnie jak komary, te małe i często irytujące owady przyciągają owoce, warzywa i śmieci. W rzeczywistości samice muszek owocowych mogą szybko złożyć setki jaj na przejrzałych produktach, co prowadzi do pojawienia się ogromnej liczby robaków, które atakują kuchnię. Możesz je nawet zobaczyć w odpływach. Jeśli chcesz na zawsze pozbyć się tych owadów ze swojego domu, stwórz domowe pułapki, które działają błyskawicznie.

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Muszki owocówki. Jak się pozbyć ich szybko i skutecznie bez użycia octu?

Biorąc pod uwagę zdolności reprodukcyjne muszek owocówek, już dwie maleńkie mogą szybko się rozmnożyć, tworząc plagę, której opanowanie może wydawać się niemożliwe. Zanim zaczniesz je zwalczać, zabierz się za sprzątanie. Muszki owocowe nienawidzą czystych powierzchni, więc usuń cały bałagan i wytrzyj blaty oraz zlew. Następnie przystąp do przygotowania domowej mieszanki, dzięki której muszki owocówki będą trzymały się z daleka od twojego domu. Proces jej przygotowania oraz skuteczność zaprezentowała na TikToku @sugarcookieclown. Jedyne czego potrzebujesz to cukier oraz płyn do naczyń.

  1. Napełnij kubek lub małą miskę cukrem.
  2. Dodaj kilka kropli płynu do mycia naczyń.
  3. Napełnij do pełna ciepłą wodą.
  4. Wymieszaj dokładanie i pozostaw na blacie (z dala od zwierząt).

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy internautów, którzy ocenili zaprezentowaną metodę.

To działa.
Działa jak marzenie.

Jakiego zapachu nie lubią muszki? Używaj odstraszających aromatów, a będą trzymały się z daleka

Muszki owocowe zwykle mają kolor jasnobrązowy lub ciemnobrązowy z czerwonymi oczami. Przyciągają je dojrzałe, gnijące lub zepsute owoce i produkty, a także produkty sfermentowane, takie jak piwo, alkohol i wino. Istnieją również zapachy, których muszki owocowe wręcz nienawidzą. Jest to mięta pieprzowa, lawenda, eukaliptus, trawa cytrynowa i goździki. Możesz wieszać suszone zioła w papierowych torebkach po herbacie lub workach muślinowych. Dodatkową zaletą jest to, że po wykonaniu tej czynności dom wypełni się przyjemnym zapachem.

Więcej o: