Wysadź hortensje do gruntu w tym terminie. Kwiaty będą okazałe i zachwycą oko

Hortensje charakteryzują się okazałymi i gęstymi kwiatami, które stanowią wspaniałą ozdobę ogrodu. Jednak aby zachwycały wyglądem, powinny trafić do gruntu we właściwym terminie. Sprawdź, kiedy sadzić hortensje, aby zdrowo i bujnie rosły.

Hortensje to wyjątkowo piękne kwiaty, które są chętnie sadzone w wielu polskich ogrodach. Nie każdy jednak wie, że aby pięknie rosły, do gruntu powinny trafić w odpowiednim terminie. Podpowiadamy, kiedy sadzić hortensje i jak o nie dbać, by cieszyły nasze oczy.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Kiedy sadzić hortensje? Pilnuj terminu, a wyhodujesz okazałe i bujne kwiaty

Jeśli zastanawiasz się, kiedy sadzić hortensje, musisz wiedzieć, że należy robić to w dwóch terminach — na wiosnę oraz jesienią. Doświadczeni ogrodnicy jednak wiedzą, że termin jesienny jest znacznie bardziej odpowiedni, ponieważ roślina zdąży ukorzenić się przed przymrozkami, a na wiosnę wykształci piękne kwiaty. Hortensje najlepiej sadzić rano w bezdeszczowy dzień. Po umieszczeniu rośliny w glebie należy zrobić ściółkowanie np. korą, aby zabezpieczyć korzenie przed mrozami. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o hortensje? Pamiętaj o kilku rzeczach

Hortensje wcale nie są proste w pielęgnacji, ale jeśli spełnimy ich wymagania, zachwycą pięknymi kwiatami. Najlepiej rosną na stanowiskach średnio nasłonecznionych o dużej wilgotności powietrza na glebie lekko kwaśnej (odczyn 5,5-6,0 pH), żyznej i próchniczej. Rośliny te słabo rosną na glebie gliniastej i zlewowej. Najpopularniejszymi odmianami hortensji w Polsce są hortensja bukietowa, ogrodowa oraz krzewiasta. Niektóre gatunki wymagają cięcia, aby lepiej się rozkrzewiały. U większości odmian cięcie wykonuje się na wiosnę, a jedynym wyjątkiem jest hortensja ogrodowa, u której pędy podcinamy po kwitnieniu. 

Więcej o: