Czym myć lodówkę, żeby pozbyć się smrodu? Wcale nie musisz sięgać po ocet. Wystarczy jeden owoc

Lodówka służy nam do przechowywania żywności, dlatego powinnyśmy dbać o jej czystość. Regularne mycie w środku i na zewnątrz pomoże ci pozbyć się bakterii i pleśni, które szybko mogą przenieść się na produkty spożywcze. Czym myć lodówkę, żeby lśniła jak nigdy wcześniej?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Brudne półki w lodówce i wydobywający się z niej smród potrafią skutecznie zniechęcić do sięgania po produkty znajdujące się w środku. Żeby sprzęt posłużył przez wiele lat, trzeba regularnie dbać o jego czystość. Podstawą jest rozmrażanie, utrzymywanie odpowiedniej temperatury oraz prawidłowe przetrzymywanie żywności. To jednak nie wszystko.

Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle

Jak domowym sposobem umyć lodówkę? Zapomnij o silnych detergentach

Podczas sprzątania lodówki nie można zapomnieć o wyczyszczeniu uszczelek, które odpowiadają za prawidłową izolację i gwarantują szczelność. Wiele osób nie zwraca na nie uwagi, a to poważny błąd. Wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je gąbką nasączoną ciepłą wodą z płynem do naczyń i raz na rok nasmarować wazeliną. Jeśli posiadasz lodówkę z dystrybutorem wody albo kostkarką do lodu, pamiętaj o wymienianiu filtra. To on jest odpowiedzialny za smak i jakość wody. Nie przechowuj w lodówce zbyt dużej ilości jedzenia, bo zakłóca to prawidłową cyrkulację powietrza. W efekcie produkty zaczną się psuć. Nie wkładaj też do środka gorących potraw. Sprzyja to tworzeniu się wilgoci i rozwoju pleśni.

Czym myć lodówkę, żeby nie śmierdziała? Sięgnij po ten owoc

Zanim przystąpisz do mycia lodówki, najpierw ją wyłącz, wyjmij ze środka wszystkie produkty, szuflady oraz półki. Szuflady i półki można umyć ręcznie albo w zmywarce. Nieco trudniejszym zadaniem jest wyczyszczenie urządzenia w środku. Lepiej zrezygnować z silnych środków chemicznych, których zapach może później przeniknąć w produkty. Zamiast tego sięgnij po cytryny. Wyciśnij sok z trzech owoców i wymieszaj go z połową szklanki ciepłej wody. Nasącz miksturą ściereczkę i umyj wnętrze lodówki. Zostaw na 10 minut. Po tym czasie przetrzyj powierzchnię wilgotną szmatką i osusz papierowym ręcznikiem. Możesz też umieścić połówkę cytryny na półce w lodówce. Zlikwiduje ona brzydki zapach.

Więcej o: