Pamiętacie Tolę z Blog 27? Dziś ma 30 lat i nie wygląda jak zbuntowana nastolatka. Czym się zajmuje?

Kiedyś znana członkini duetu Blog 27. Dziś Tola Szlagowska nie przypomina zbuntowanej nastolatki sprzed lat. Jak teraz wygląda i czym się zajmuje?

Blog 27 powstał w 2005 roku i szybko podbił serca polskich nastolatków. Pierwszy album zyskał status podwójnej platyny, a przeboje "Hey Boy", czy "Uh La La La" znali niemal wszyscy. Zespół założyły dwie koleżanki Alicja Boratyn i Tola Szlagowska, ale w wyniku niesnasek i braku porozumienia ostatecznie się rozpadł.

Zobacz wideo Album, który mógłbyś słuchać do końca życia to? [SONDA]

Tola Szlagowska była członkinią kultowego zespołu Blog 27. Kultura emo opanowała całą Europę

Popularność stylu emo sprawiła, że zespół szybko zyskał fanów poza granicami Polski. Dziewczyny grały trasy koncertowe między innymi w Niemczech i Szwajcarii, ale w 2007 roku Alicja podjęła decyzję o solowej karierze.

 

Tola zaangażowała się w projekt innych muzyków, a w tym samym roku zespół wskoczył na listę (opracowaną na podstawie statystyk z Billboard Information) najpopularniejszych europejskich wykonawców. Rok później Blog 27 zakończył działalność. Tola Szlagowska wyjechała do Stanów Zjednoczonych, aby kształcić się w szkole muzycznej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym dziś zajmuje się Tola Szlagowska? Rozpoczęła solową karierę

Tola jest córką Jarosława Szlagowskiego — perkusisty współpracującego między innymi z Oddziałem Zamkniętym, czy Lady Pank. W 2011 i 2012 roku wydała single "Muse", czy "Let It Go", a w 2018 roku powróciła do Polski, aby rozwijać dalszą karierę. Ukazał się wówczas singiel "Atmosphere". Nowa muzyka Toli Szlagowskiej nie przypomina zbuntowanych hitów utrzymanych w stylu emo. Piosenkarka pokazała się w bardziej stonowanej i dojrzałej odsłonie. W 2021 roku ukazał się pierwszy solowy album zatytułowany "Subtitles". W jednym z wywiadów artystka przyznała jednak, że nie ma planów na przyszłość związanych z naszym krajem. — Nic mnie tutaj nie trzyma. Nie wiem, co tam będzie, ale wiem, że jak wyjeżdżam za granicę, czy to jest Hiszpania, Portugalia, Francja, po prostu jest inna energia, inna wibracja. (…) Dom chcę budować gdzieś w Europie, ale nie w Polsce — powiedziała w 2022 r. rozmowie z "Wprost".

Więcej o: