Wyciągasz ze zmywarki brudne naczynia? Problemem może być deska do krojenia. Jak mu zaradzić?

Co zrobić, gdy ze zmywarki wciąż wyciągasz niedomyte naczynia? Okazuje się, że winowajcą nie zawsze jest brudne urządzenie czy resztki po jedzeniu. Na co jeszcze zwrócić uwagę, by problem nie powracał?

Zmywarka to urządzenie, które znajdziemy w niemal każdym mieszkaniu. W prosty sposób pozwala zaoszczędzić czas, oraz pieniądze. By jednak działała, jak trzeba, należy zadbać o jej czystość oraz odpowiednie ułożenie naczyń. Na co zwrócić szczególną uwagę, gdy wciąż wyciągasz z niej niedomyte talerze i szklanki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Jak czyścić zmywarkę? Postaw na regularność, a brud i przykry zapach znikną

W przypadku, gdy zmywarka nie domywa naczyń, w pierwszej kolejności należy dokładnie umyć urządzenie. Większość z nich ma gotowy program, który wystarczy włączyć. Nie zapomnij o regularnym oczyszczaniu filtra, na którym zbierają się resztki jedzenia. Oprócz tego od czasu do czasu dorzuć do brudnych naczyń skórkę po cytrynie. Pozbędziesz się w ten sposób nieprzyjemnego zapachu oraz zacieków.

Wciąż wyciągasz ze zmywarki niedomyte talerze? Zapewne źle je układasz

Jeśli mimo regularnego i dokładnego czyszczenia zmywarki wciąż zdarza ci się wyjąc z niej niedomyte naczynia, zwróć uwagę na to, w jaki sposób wkładasz je do środka. Sztućce zawsze trzymaj w przeznaczonym do tego miejscu — może to być wysuwana szufladka na samej górze, czy dodatkowy koszyczek, który należy umieścić w dolnej szufladzie pomiędzy włożonymi tam talerzami, spodeczkami, patelniami, miskami, czy innymi garnkami. Pamiętaj, by głębokie naczynia układać pod delikatnym skosem i nie blokować ich z przodu np. płaskim talerzem. Na górnej szufladzie, dnem do góry, trzymaj kubki, szklanki, kieliszki i miseczki. Dzięki temu możesz być pewna, że woda oraz detergent dojdzie do każdego zakamarka.

Jak ułożyć deskę do krojenia w zmywarce? W ten sposób nic nie zablokuje

O ile zazwyczaj kubki czy talerze nie sprawiają problemów, jeśli chodzi o odpowiednie ułożenie w zmywarce, tak deska do krojenia bywa kłopotliwa. Zwłaszcza kiedy ma jeszcze długą rączkę. By w niczym nie przeszkadzała, wkładaj ją do przegródki dolnej szuflady, prostopadle do talerzy. Nie zapomnij także, że do mycia w zmywarce nadają się jedynie deski szklane i plastikowe.

Więcej o: