Ma 56 lat i nigdy nie wyglądała lepiej. Zdradziła swoje 3 zasady

56-letnia Niki prowadzi na TikToku konto o nazwie @nikiwibrowfitness, na którym udostępnia filmy instruktażowe ze swoich treningów. W jednym z nagrań podzieliła się trzema sposobami na wypracowanie zgrabnych pośladków. Są to ćwiczenia, które można wykonywać w domowym zaciszu. I nie potrzeba do nich żadnego sprzętu.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Pokazujemy wam, jak ćwiczyć w drugim tygodniu po porodzie

Twórczynię internetową na popularnej chińskiej platformie obserwuje ponad 160 tysięcy osób. We wspomnianym filmie stwierdza, że wymienione przez nią 3 ćwiczenia na pośladki pozwolą zachować  "wspaniałą kondycję po 50-tce".

Pierwszym ćwiczeniem, które zaprezentowała, były wypady nóg do tyłu z jednoczesnym dotykaniem ziemi dłonią - co dodatkowo angażuje kolejne mięśnie. Wypady same w sobie są dobrym ćwiczeniem nie tylko na nogi i pośladki, ale również na brzuch i dolny odcinek kręgosłupa. Można je wykonywać także z hantlami, i w różnych konfiguracjach: w przód, w tył, a także do boku.

Kolejnym ćwiczeniem, które pokazała Niki, był przysiad z jedną nogą oderwaną od ziemi. Takie powtórzenia z kolei mogą na przyszłość zabezpieczyć przed kontuzjami, a także poprawiają stabilność i równowagę, wspomagającą uprawianie innych sportów. 

Na koniec Niki zaprezentowała jedna z najefektywniejszych ćwiczeń na pośladki - hip thrusty, czyli mostki biodrowe. Dzięki regularnemu wykonywaniu tych powtórzeń, pośladki staną się lepiej ukształtowane i jędrniejsze. Ćwiczenie to pomaga również w walce z celulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicy pośladków i bioder. W mniejszym stopniu natomiast kształtuje mięsień dwugłowy uda i mięśnie brzucha. Można je wykonywać też z hantlą lub sztangą.

Ma 56 i figurę jak modelka z okładki. Pokazała 3 ćwiczenia, które zapewniają jej doskonałą formę

Ale oprócz wprowadzenia do swojego życia pewnej rutyny w zakresie aktywności fizycznej, influncerka zachęca do zmiany na wielu płaszczyznach. Radzi, by ustalić "cel, priorytet" swojej "fitnessowej podróży" - czyli powiedzieć sobie, co przede wszystkim chcemy osiągnąć, jeszcze na etapie rozpisywania planu treningowego. Ponadto zwraca uwagę, aby dobierane ćwiczenia i plany treningowe zawsze wcześniej konsultować ze specjalistą.

Pamiętaj również, że potrzeby w zakresie ćwiczeń różnią się w zależności od indywidualnej sytuacji - takiej, jak stan zdrowia, problemy z mięśniami lub kośćmi

- zastrzega.

Źródło: TikTok

Więcej o: