Włóż banany do zielonych pomidorów i przykryj pergaminem. Na efekty nie będziesz długo czekać

Nie wszystkie pomidory zdążą dojrzeć przed końcem sezonu. Jeśli niektóre sztuki wciąż są zielone, nadal będziesz miała szansę je zjeść. Choć poczekasz kilka tygodni, trik jest wart wypróbowania. Po prostu włóż banany do pomidorów i zobacz, co się stanie.

Mamy już jesień i sezon na warzywa dobiega końca. Okazuje się, że nie na wszystkich krzaczkach pomidory zdążyły dojrzeć, zanim zrobiło się chłodniej. Nie musisz jednak wyrzucać ich do kompostu lub śmieci. Zamiast tego zastosuj prosty trik, dzięki któremu zaczerwienią się w kilka tygodni. Co należy zrobić? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie tylko ogórki można kisić. Zobacz, jak przyrządzić pomidory kiszone

Co zrobić, żeby pomidory dojrzały po zerwaniu? Będą intensywnie czerwone po 2-4 tygodniach

Na Instagramie @theknottygarden jakiś czas temu ukazało się nagranie przedstawiające trik na dojrzewanie pomidorów po zerwaniu. Autorka filmiku załączyła dokładną instrukcję, co należy zrobić, by uzyskać efekty jak na nagraniu. W jej przypadku pomidory stały się intensywnie czerwone już po czterech tygodniach.

  1. Zbierz zielone pomidory i włóż je do kartonu lub papierowej torby.
  2. Włóż do środka jednego lub dwa banany, w zależności od tego, ile masz pomidorów.
  3. Wyłóż z wierzchu papier pergaminowy i ściereczkę.
  4. Sprawdzaj co kilka dni, czy banany się nie zepsuły.
  5. Po 2-4 tygodniach zauważysz efekty.
 

Czy zielony pomidor dojrzeje w domu? Internauci skomentowali przedstawioną metodę

Pod nagraniem @theknottygarden pojawiło się sporo komentarzy internautów. Wiele osób oceniło zaprezentowaną metodę, a niektórzy podzielili się własnymi metodami na dojrzewanie pomidorów po zerwaniu.

Ciekawostka: nawet niedojrzałe pomidory zmienią kolor na czerwony w obecności etylenu, substancji chemicznej wydzielanej przez banany.
Dla osób, które nie potrafią rozpoznać, czy jest to fałszywe, czy prawdziwe. Banan pomaga zwiększyć uwalnianie etylenu (jednego z fitohormonów występujących w roślinach niezbędnych do dojrzewania owoców). Co przyspiesza dojrzewanie pomidorów.
Zamiast tego użyj kiwi. Szybciej dojrzeją.
Więcej o: