Jak odświeżyć oddech po papierosach? Potrzebne są 2 składniki. Usuniesz brzydki zapach z ust

Zapach papierosów nie jest przyjemny. Nieraz od razu da się rozpoznać, że ktoś pali papierosy. Wszystko ze względu na charakterystyczny oddech. Okazuje się, że można się go pozbyć, stosując prosty trik. Jak zlikwidować smród papierosów? Podpowiadamy.

Palenie papierosów nie jest zdrowym nawykiem i niesie za sobą szereg niekorzystnych dla zdrowia efektów. Pierwszą oznaką, jaką można zauważyć u palących, są szybko psujące się zęby i nieprzyjemny zapach z ust. Mało kto chce porażać oddechem, dlatego warto wypróbować prosty trik, który zniweluje problem. Niegdyś zauważyłam ten patent u palącej kuzynki i rzeczywiście działa.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Oto nasze myki

Jak zlikwidować smród papierosów? Przepłucz tym jamę ustną

Jakiś czas temu zauważyłam, że kuzynka płucze usta wodą z niewielkim dodatkiem sody oczyszczonej. Należy jednak uważać, by przypadkiem nie napić się substancji. Wystarczy pół minuty płukania domowym środkiem, a następnie wypłukanie ust czystą wodą lub miętowym płynem do płukania jamy ustnej (może się on jednak okazać drogi). Nie zapominaj też o regularnym myciu zębów i częstych wizytach u dentysty celem kontroli zdrowia uzębienia.

Co zrobić, żeby nie było czuć papierosów w domu? Prosty trik poprawi zapach

Jeśli w twoim domu nieprzyjemnie pachnie papierosami, warto jak najszybciej zniwelować ten aromat. Pomogą ci w tym domowe patenty i produkty, które możliwe, że już masz. Na co zwrócić uwagę?

  • Domowy pochłaniacz zapachów. Wsyp do niewielkiego pojemniczka nieco sody oczyszczonej, dolej octu i postaw w niewidocznym miejscu. Mieszanka będzie pochłaniała aromaty z otoczenia.
  • Pranie i wietrzenie. Regularnie wietrz mieszkanie i pierz firany oraz inne materiały, na których można wyczuć dym. Nie zapominaj o czyszczeniu mebli detergentami.
  • Pranie ubrań. Aby pozbyć się zapachu papierosów z ubrań, w pierwszym cyklu dodaj do pralki dwie łyżki amoniaku.
Więcej o: