Wyrzucasz torebkę po herbacie do kosza? Lepiej połóż ją na kaloryferze

Po zaparzeniu herbaty zużytą torebkę z suszem wyrzucasz do śmieci? To błąd, ponieważ skrywa w sobie sporo zastosowań, które znacznie ułatwiają życie. Pokochasz je za niskie koszty, prostotę i efekty, które z pewnością cię zaskoczą. Do czego wykorzystać torebkę po herbacie?

Torebkę po zaparzonej herbacie zazwyczaj traktuje się jako odpad, który zaraz po zużyciu ląduje w koszu. Nie każdy wie, że ten niepozorny przedmiot można ponownie wykorzystać i to na wiele sposobów. Z jej pomocą odżywisz rośliny, pozbędziesz się brzydkiego zapachu czy tłustych plam. Jak ich użyć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Osad z herbaty? Plamy z sosu? Usuniesz je bez problemu dzięki produktowi, który masz w kuchni

Jak wykorzystać torebkę po herbacie? Połóż na kaloryferze

Wraz ze zbliżającą się zimą w wielu mieszkaniach oraz domach powoli rozpoczyna się sezon grzewczy. To doskonała okazja do tego, by w banalnie prosty i darmowy sposób zrobić niezawodny pochłaniacz brzydkich zapachów. W jaki sposób? Po zaparzeniu herbaty ostrożnie, ale dokładnie, wyciśnij torebkę z suszem, a następnie połóż ją na kaloryferze. Poczekaj, aż całkowicie wyschnie, a gdy tak się stanie umieść ją w miejscu, gdzie unosi się brzydki zapach. Ani się obejrzysz, a całkowicie zniknie. Dla jeszcze lepszego efektu możesz skropić ją ulubionym olejkiem eterycznym. W ten sposób uzyskasz również niezawodny odświeżać powietrza. Co więcej, wysuszone torebki pomogą także pozbyć się przykrego zapachu z butów. Wystarczy, że włożysz je do środka na noc, a rano wyrzucisz.

Sprytny trik na piękne róże i zielone paprotki. Dodaj do ziemi, a nie pożałujesz

Delikatny napar z herbaty czy susz z wykorzystanej wcześniej torebki możesz wykorzystać także w formie nawozu do roślin doniczkowych, które lubią kwaśną glebę. Mowa między innymi o paprociach, różach, azaliach i rododendronach. Domowy nawóz wzmocni je i sprawi, że będą wyjątkowo pięknie kwitnąć. Sprawdzi się także cała torebka, która dodatkowo zapobiegnie ewentualnemu przelaniu rośliny.

Nietypowe zastosowanie torebki po herbacie. Pomoże w walce z tłustymi plamami

Z pomocą herbaty w torebkach poradzisz sobie również z brudnymi od tłuszczu garnkami i patelniami. I to bez szorowania. Wrzuć do nich kilka torebek tradycyjnej, czarnej herbaty, zalej gorącą wodą, by się zaparzyła i poczekaj. Możesz też po prostu wykorzystać wcześniej przygotowany napar. Dzięki działaniu odtłuszczającemu już po kilku minutach nie będzie śladu po uciążliwych plamach. W przypadku namaczania naczyń dodaj do wody przygotowanej wcześniej herbaty, a mycie będzie znacznie łatwiejsze.

Więcej o: