Kim jest żona Mateusza Morawieckiego? Poznali się w szkole podstawowej. "Wspiera i jest cierpliwa"

Mateusz Morawiecki poznał swoją żonę już w podstawówce. Od razu po studiach wzięli ślub, doczekali się czwórki dzieci i są razem do dziś. Iwona towarzyszy czasem mężowi podczas oficjalnych wystąpień. Co o niej wiemy?

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Mateusz i Iwona Morawieccy wzięli ślub w pierwszej połowie lat 90. Żona premiera od zawsze zajmowała się dziećmi i domem, oprócz tego zarządza też nieruchomościami. Od czasu do czasu pojawia się u boku męża podczas oficjalnych wystąpień, ale nie zabiera głosu. Niewiele o niej wiadomo, bo pilnie strzeże swojej prywatności i nie udziela wywiadów.

Zobacz wideo Morawiecki odniósł się do filmu Agnieszki Holland. "Szkaluje polski mundur"

Kim jest żona premiera Morawieckiego? 2 lata temu wzięto ją na celownik

- Żona Mateusza stworzyła mu wspaniały, ciepły dom, dzielnie znosi nieobecności męża i jego zaangażowanie w sprawy zawodowe - cytuje siostrę premiera portal wp.pl. O Iwonie zrobiło się głośno w 2021 roku, kiedy dziennikarze dotarli do informacji o majątku Morawieckich. Okazało się, że premier i jego żona są właścicielami działek we Wrocławiu, które w 2002 roku odkupili od Kościoła za 700 tys. zł. Gdy Mateusz Morawiecki rozpoczął karierę polityczną, przepisał nieruchomości na Iwonę i w 2013 roku dokonali rozdzielności majątkowej. 2 lata temu Morawiecka sprzedała działki za 14,9 mln złotych. Oprócz tego ma być też właścicielką lokalu użytkowego i dwóch mieszkań we Wrocławiu, dwóch mieszkań w Warszawie oraz działki nad morzem.

Mateusz i Iwona Morawieccy. Znają się od dzieciństwa

Morawiecki docenia obecność żony na swoich wystąpieniach. - Wspiera i jest cierpliwa - cytuje premiera OnetRodzina jest dla obojga bardzo ważna. - Kochamy nasze dzieci wraz z naszą żoną bardzo mocno. Jesteśmy z nich dumni, szczęśliwi, że są. Dzieci uczą się, pracują, cieszą się, a niekiedy płaczą. Dzieci jak wiele innych. Staramy się z żoną normalnie żyć - mówił Mateusz.

 

W rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że żona narzeka, że często nie ma go w domu, ale gdy już ma wolny dzień, wybierają się na spacer po Warszawie. - Czasami dostaję od niej na telefon romantyczne zdjęcia, na których oboje jesteśmy, np. znad polskiego morza. Wtedy można na chwilę się oderwać, pomyśleć o czymś innym - powiedział.

Więcej o: