Chcesz wyszczuplić nogi? Lepiej unikaj tych butów, zamiast nich sięgnij po perełkę na jesień 2023

Buty na jesień już kupione? Jeśli nie to koniecznie trzeba to nadrobić! Na jaki model najlepiej się zdecydować? W kontekście wyboru kozaków czy botków nie zawsze trzeba ślepo podążać za modą. Warto wybrać taki fason, który będzie komplementował naszą sylwetkę.

Obecny przekrój modeli botków i kozaków dostępnych w sklepach jest na prawdę ogromny. Od botków na płaskiej podeszwie, przez glany, kalosze, kowbojki aż po kozaczki na wysokiej szpilce. Wszystko to w wielu wzorach i kolorach. Oprócz wyboru odpowiedniego koloru i wzoru, warto także zwrócić uwagę na to, jak dany but prezentuje się na naszej nodze. Niektóre modele popularnych butów mogą niestety optycznie skracać i poszerzać nasze nogi. Które z propozycji butów na jesień będą korzystnie wpływać na wygląd naszych nóg? 

Jaki fason optycznie wysmukli nasze nogi? Ważne jest połączenie kroju z odpowiednim kolorem

Na tynku dostępnych jest wiele rodzajów jesiennych butów w różnych kolorach, wzorach i długościach. Które z nich będą jednak optycznie wysmuklać nasze nogi? Przede wszystkim ważna będzie ich długość! Jeśli mowa o botkach, najlepiej wyglądały będą krótkie modele sięgające lekko ponad kostkę. Warto także aby były one dość szerokie. Botki kończące się w połowie łydki (szczególnie te w ciemnym kolorze) mogą nie tylko optycznie poszerzać, ale także skracać nasze nogi. 

 

Czerń zdecydowanie nie jest jednak kolorem zakazanym, wręcz przeciwnie! Czarne kozaki doskonale wysmuklają całe nogi, o ile (ponownie) są odpowiedniej długości. Dobrze, jeśli kozaki sięgają swoją długością minimalnie poniżej linii kolan lub tuż powyżej nich. Jeśli do tego wybierzemy model na obcasie, nasze nogi będą wyglądały na prawdę korzystnie!

 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Takich fasonów lepiej unikać! Optycznie poszerzają 

Każda kobieta posiada inny gust i poczucie stylu. Każda z nas może także nosić wszystko, na co mamy ochotę. Jeśli jednak zależy nam na optycznym wysmukleniu naszych nóg, warto unikać kilku konkretnych fasonów. Do takich modeli należą między innymi kozaki z wyraźnymi wzorami. O tym, że mocne wzory mogą poszerzać wiemy nie od dziś. To samo tyczy się niestety także naszego obuwia. Jeśli pragniemy optycznego wyszczuplenia lepiej zdecydować się na gładki model w jednym kolorze.

 

Innym z modeli butów, których raczej warto unikać są te o marszczonej strukturze. O ile świetnie będą się one prezentować ze spódnicami i sukienkami w długości midi, tak przy nieco krótszych fasonach sprawią, że nasze łydki będą wydawać się znacznie szersze niż są w rzeczywistości. 

 
Więcej o: