Dodajesz to do prania jeansów? Najgorzej! Mogą stracić kształt

Nosimy je niemal wszyscy, lecz nie każdy wie, jak je prać, aby służyły jak najdłużej. Jeansy to specyficzny materiał, o który należy odpowiednio zadbać. Podpowiadamy, jak prać jeansy, aby nie straciły koloru.

Dobranie odpowiednich jeansów to nie lada wyzwanie, więc kiedy znajdziemy te idealne, chcemy, aby służyły jak najdłużej. Jednak by tak się stało, należy o nie odpowiednio zadbać. Podpowiadamy, jak prać jeansy, by nie straciły koloru, a po wyjęciu z pralki wyglądały jak nowe.

Zobacz wideo Jak odmienić stare, nudne jeansy? To naprawdę proste!

Czy jeansy powinno się prać? Odpowiedź nie jest jednoznaczna

Najprostszy podział jeansów to rozróżnienie na jeansy denimowe oraz jeansy z domieszką stretchu lub elastanu. Spodnie denimowe nie powinny być prane w pralce, bo ich materiał może ulec uszkodzeniu, a kolor szybko wyblaknie. Jeśli zaś chodzi o drugi typ jeansów, spokojnie możemy wrzucić je do pralki. Nawet jeżeli skurczą się w praniu, ich materiał jest na tyle elastyczny, że szybko wrócą do poprzedniej formy. Jeansy ze stretchem możemy wrzucić do pralki na cykl w 40 stopniach Celsjusza i 800 obrotów. Pamiętaj, aby suszyć je po lewej stronie i nie robić tego na słońcu, bo szybciej stracą kolor. Do prania jeansów nie powinniśmy dolewać płynu do płukania, ponieważ za bardzo zmiękcza włókna, a spodnie mogą stracić kształt. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać jeansy denimowe? Z tym trikiem je odświeżysz i pozbędziesz się bakterii

Jeśli chcemy odświeżyć jeansy denimowe, powinniśmy uprać je ręcznie po około 9 do 10 dniach noszenia. Plamy możemy usunąć za pomocą mydła i wody, ale znacznie prostszym sposobem jest… wrzucenie ich do zamrażalnika. Ujemna temperatura odświeży materiał, a także sprawi, że odzyskają kolor i pozbędziemy się bakterii z materiału.

Więcej o: