Te 3 znaki zodiaku są szczególnie neurotyczne. Często ukrywają emocje, a tak naprawdę łatwo je zranić

Czy zdarza Ci się nadmiernie analizować wszystko lub często rozpamiętywać błędy i rozmowy z przeszłości? W astrologii istnieje wiele wskaźników, które mogą wskazywać na to, że niektóre znaki zodiaku bardziej niż pozostałe są skłonne do nadmiernego myślenia o wszystkim.

Czasami ciężko się otrząsnąć ze złych myśli, które już pojawiły się w głowie. Neurotyczność wpływa na sposób, w jaki ludzie doświadczają negatywnych emocji w odpowiedzi na stres i chociaż neurotycy są bardziej cyniczni i niechętni do podejmowania ryzyka niż inni, nie jest on wyłącznie negatywny. Osoby te są również często bardziej inteligentne, pełne humoru i samoświadome niż inne. 

Zobacz wideo Dawid Woliński o tym, czemu córka nie poszła w jego ślady. "Ten świat wymaga osób z dużo twardszym charakterem"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Koziorożec pragnie mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Analizuje każdy krok

Koziorożce słyną z wygórowanych oczekiwań, wyrafinowanego gustu i skłonności do stresowania się wszystkim. Trudno im położyć kres wszystkim, ponieważ nieustannie myślą o tym, jak wszystko mogło potoczyć się lepiej. Zodiakalne Koziorożce nie mogą powstrzymać się od przemyślenia każdego swojego ruchu, chociaż doskonale wiedzą, że doskonałość jest niemożliwa do osiągnięcia, nie powstrzyma ich to jednak od obsesji na punkcie wszystkiego, dopóki nie zrobią tego dobrze.

Skorpiony nie ukazują wszystkich swoich emocji. Często długo przeżywają smutne momenty

Skorpiony są bardzo selektywne i mają wysokie standardy, więc potrzeba czegoś specjalnego, aby przyciągnąć ich uwagę i ją zatrzymać. Jednak nie daj się zwieść ich powściągliwemu działaniu. Ten znak wodny ma sekretną, wrażliwą stronę i emocje, które są głęboko ukryte. Mimo że nie pokazują, tak naprawdę mogą przeżywać wewnętrznie każde wypowiedziane w ich kierunku słowo.

Panna pragnie ciągle się rozwijać. Niestety często jest w stosunku do siebie zbyt krytyczna

Panna jest zagorzałym perfekcjonistą. Jako znak ziemi jest dość uziemiona i praktyczna w swoim podejściu do życia. Co więcej ma niezaspokojone pragnienie wiedzy i doskonalenia. Rezultatem jest osobowość, która podchodzi do wszystkich przedsięwzięć bardzo poważnie i głęboko. I choć pewna neurotyczność jest zdrowa, często wiąże się ze wzmożoną samokrytyką.

Więcej o: